Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 11:12:04

Респонденти Чернігівщини пов’язують себе з європейською культурою та демонізують Януковича

08.05.2015   11:00Агенцiя

У Чернігові було презентовано дослідженняз проблематики національної єдності у регіональному розрізі, після чого слідувала дискусія про потенційні фактори та акторів, які можуть сприяти дестабілізації Чернігівщини регіону.

Круглий стіл проводився Міжнародним центром перспективних досліджень у співпраці з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень у рамках проекту «Ініціювання Національного діалогу в Україні».

Розробка політики національної єдності та плану заходів її реалізації– амбіційна ціль проекту, один з етапів якого був реалізований в Чернігові. Захід за участі представників громадських організацій та інтелектуальних кіл став майданчиком для обговорення результатів дослідження, яке проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та охопило різні аспекти настроїв до історичної спадщини та нинішнього конфлікту громадян України з 11 історичних регіонів. Чернігівщина, разом з Житомирською, Київською, Сумською областями, увійшли до регіону Полісся, показники яких, в своїй більшості, не відрізнялися від загальнонаціональних тенденцій.

У цілому, на Поліссі тих, хто не знає про програми об'єднання та примирення– 46.1%, однак частка тих, хто вважає їх актуальнимитака ж сама, як і по всій Україні - 57%.У цьому регіоні превалює думка, що найбільше українців роз’єднує корумпованість влади (32,5%), дії олігархів (26,4%) та дії Росії щодо роз’єднання України (21,3%). Разом з тим, на думку опитаних, найбільшу ефективність для примирення українців майже з рівною силою мали б реальна боротьба з корупцією (33,9%), покращення соціально-економічного стану в країні (32,4%) та перемога у війні (32%). Українців могла би примирити українська влада – вважають 33,3% опитаних на Поліссі, а медіа та міжнародні організації розділили тут другу позицію (20,8%). Найбільшу надію щодо примирення респонденти покладають з усіх можливих міжнародних структур на Європейський Союз (29,7%), а країн-партнерів – США (31,4%). Сьогоднішні події тут називають боротьбою за незалежність країни 22.2%, а громадянською війною – 15,4%. У свою чергу, революційні події 37,1% опитаних визначили, як боротьбу за шлях євроінтеграції, а трохи менша частина (33,7%) – боротьбою проти порушення прав українців. Найбільший острах місцевих мешканців – війна з Росією (34,6%).

Респонденти також вважають, що неконтрольовані території самі повернуться під контроль українського Уряду із погіршенням на них економічної ситуації та покращеннями в Україні (40%). Відповідно фінансувати життєдіяльність таких територій мають їх очільники – думка такої ж кількості опитаних на Поліссі. Разом з тим, тут категорично не погоджуються з виходом Донбасу зі складу України (73.1%), як і Галичини – 76.3%. Опитані чітко визначили героїв та антигероїв. Так,60.1% надалиукраїнським добровольчим батальйонам позитивний окрас, а громадян Росії, які воюють у складі ДНР/ЛНР, 37,7% респондентів назвали кримінальними елементами та найманцями.

Вищий за середні по Україні показник мають відповіді на питання щодо близькості респонденту України, її мови та культури (78,4% та 77,3% відповідно). Значною мірою близька тут респондентам Росія та її культура (30%). На Поліссі 24% опитаних відносять себе до європейської культури на противагу 27.9%, які ототожнюють себе з виключно українською. Жителя Галичини 34,6% тут вважають патріотичною, культурною та релігійною людиною. «Схильна до від'єднання свого регіону від України» – образ жителя Донбасу, на думку 28.3% опитаних. До слова, на Поліссі 12% респондентів запевнили, що за останні 20 років не виїжджали за межі області, а 47.9% не були за кордоном.

За результатами дослідження, Ярослав Мудрий став найбільш позитивним історичним діячем як в цілому по Україна, так і на Поліссі та Донбасі. Віктор Янукович, у свою чергу, на Поліссі і за загальнонаціональною оцінкою – антигерой. У той же час на Донбасі демонізують Степана Бандеру.

Останні новини Чернігівщини

Припинити політичні спекуляції - запровадити електронний облік лісопродукції до 1 лютого поточного року

Припинити політичні спекуляції - запровадити електронний облік лісопродукції до 1 лютого поточного року 10:57

Таке доручення дав голова обласної ради Ігор Вдовенко під час робочої наради з керівниками дочірніх агролісогосподарських підприємств комунального підприємства «Чернігівоблгроліс». У заході взяв участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

В ОДА обговорили варіанти реставрації будівлі Обласного молодіжного центру

В ОДА обговорили варіанти реставрації будівлі Обласного молодіжного центру 10:49

Перспективи реалізації проєкту зі створення Хабу соціального партнерства, підприємництва та інституційного розвитку на базі Обласного молодіжного центру обговорили на робочій нараді в Чернігівській облдержадміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Андрія Подорвана.

Вшанували пам'ять захисників Донецького летовища концертом-реквіємом

Вшанували пам'ять захисників Донецького летовища концертом-реквіємом 10:09

В Чернігові військовий оркестр і солісти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних сил України вшанували пам’ять мужніх оборонців Донецького летовища виконанням концерту-реквієму на сцені ТРК «Голівуд».

На кордоні вилучили 85 кг червоної ікри

На кордоні вилучили 85 кг червоної ікри 08:34

Днями, у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі», в рамках проведення прикордонної операції «Заслон», спільна зі співробітником митниці оглядова група припинила спробу провезення до України контрабандних товарів.

Правоохоронця підозрюють у вчинені злочинів, пов’язаних з незаконним обігом психотропних речовин

Правоохоронця підозрюють у вчинені злочинів, пов’язаних з незаконним обігом психотропних речовин 08:18

Прокурорами регіональної прокуратури спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, викрито працівника правоохоронного органу у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом психотропних речовин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини