79,6% жителів Чернігівської області вважають, що перемогу над фашистською Німеччиною потрібно відзначати 9-го травня
Більшість населення Чернігівської області вважає, що перемогу над фашистською Німеччиною як і раніше потрібно відзначати 9-го травня, а не 8-го, як це прийнято в країнах Західної Європи.

Такі дані були отримані в результаті опитувань, проведених Центром «Соціальний моніторинг» і Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка з 13 по 20 березня 2015 в 24-х областях України і Києві. Вибірка склала 2800 осіб, похибка не перевищує 1,9%.
79,6% респондентів у Чернігівській області відповіли, що святкування потрібно проводити 9 травня. При цьому лише 10,7% вважають, що свято потрібно відзначати як у Європі – 8 травня. Крім того, ще 5,7% опитаних вважають, що свято взагалі не треба відзначати, і 4% респондентів не змогли відповісти, повідомив на прес-конференції в Києві директор Центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук.
«Напередодні 9 травня ми запитали, чи потрібно святкувати в цей день. Ми отримали близько 78% людей, які говорять, що святкувати треба, є тільки 8% людей, які вважають, що свято не треба святкувати. Тобто зберігається ставлення до Дня Перемоги як у Великій Вітчизняній війні, а не як у Другій світовій війні», – сказав Дмитро Дмитрук.
Дмитро Дмитрук зазначив, що святкування 9 травня є вибором більшості респондентів по всій Україні незалежно від їх ставлення до подій Майдану: більшість (66,5%) серед тих, хто вважає наслідки Майдану позитивними, бажають відзначати День перемоги 9 травня. Серед тих, хто вважає, що Майдан приніс негативні наслідки, 90,2% також бажають відзначати День перемоги 9 травня.
Крім того, соціологічне дослідження виявило, що абсолютна більшість респондентів у всіх областях України вважають 9 травня Днем Перемоги.
Так, у західних областях понад 66% опитаних будуть відзначати перемогу у Великій Вітчизняній Війні, а на Донбасі 9-го травня 70-ю річниця перемоги над фашистською Німеччиною відзначатимуть понад 97% населення. У той же час, 9-е травня вважають святом і на півночі України (79,6%), і в центрі (76,3%), і в південних областях – 91,1%.
У ході дослідження було опитано 2800 респондентів. Стандартні відхилення при достовірних 95 відсотках і співвідношенні змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 становлять 1,13-1,89 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента. Рівень досягнення респондентів – 62%.
Вибіркова сукупність кожного опитування моніторингу становить не менше 2800 респондентів, репрезентативна за основними соціально-демографічними ознаками щодо дорослого населення України.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.