Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 01:41:31

Хроніки податкового конфлікту

05.02.2015   12:36Агенцiя

Підприємці: "Пане Дусяк, ви провокуєте нас на конфлікт" Дусяк: "Всім важко бо у країні війна. Якщо комусь добре, це або подлюка або зрадник"

У Чернігові третього лютого відбувся мирний мітинг проти свавілля фіскальної служби в області.

Основними вимогами мітингарів стали: звільнення голови ФСУ в Чернігівській області Степана Дусяка, повернення ПДВ, нове формування громадської ради та люстрація чиновників.

Але у проведення заходу втрутилися зовнішні фактори, що призвело до ще більшого загострення конфлікту між підприємцями та податківцями


4 лютого відбулося дві прес-конференції – одна підприємців, а друга податківців, а по суті три, бо до прес-конференції голови ГУ ФСУ в Чернігівській області долучилися хлопці із громадської організації «Самозахист України».


Підприємці: "Пане Дусяк, ви провокуєте нас на конфлікт"

Прес-конференція підприємців розпочалася із заяви Віктора Лазара, який заявив, що автором всього конфлікту є Степан Дусяк. На думку підприємця такого свавілля в області не було навіть за часів старої влади.

- Це може стати новим податковим майданом, - сказав В.Лазар.

Про події біля обласної податкової розповів підприємець Сергій Берестовий. За його словами більше двох десятків керівників підприємницьких організацій підтримали вимогу про звільнення С.Дусяка. Резолюцію з цією та іншими вимогами прийняли на мітингу, а потім хотіли занести до кабінету голови і зачитати йому.

- Але у кабінеті вже більше 20 людей у формі та балаклавах, кілька журналістів від Правого сектору, - розповів С.Берестовий.

Що це були за люди в масках учасники мітингу не зрозуміли, але стверджують, що «хлопці в масках» провокували до штурму і їм ледь вдалося запобігти конфлікту.

- Пане Дусяк, ви провокуєте нас на конфлікт. Ми ледь його уникнули. І не допустили протистояння між учасниками мітингу (серед яких більшість волонтерів) та охоронців (серед яких бійці батальйонів, яким допомагають ці волонтери), яких запросив до себе Дусяк, - сказав підприємець.

За словами керівника Чернігівської Торгово-промислової палати Костянтина Іванова голова обласної фіскальної служби виступив, як професійний провокатор. Крім того Іванов переконаний, що пан Дусяк потрапляє під дію закону про люстрацію. Він побажав, щоб податківець пішов з посади і зайнявся підприємництвом, а потім пережив принаймні одну податкову перевірку.

До речі, такі самі слова прозвучали від С.П. Дусяка під час прес-конференції на адресу його підлеглих яких можуть звільнити через зловживання та недбалість.

Також учасники прес-конференції наголошували на тому, що якщо «всім разом не боротися з корупцією, то вона переможе нас швидше ніж Путін». Зараз підприємці ініціюють перевірку діяльності органів фіскальної служби і звертаються до чернігівців:

- Давайте факти зловживань та неправомірностей. Ми маємо вичистити податкові органи.

Найближчим часом підприємці планують проведення ще кількох акцій. Вони вже подали заяву до прокуратури і обіцяють не заспокоїтися поки С.Дусяк не піде з посади.

За словами підприємців головною причиною акції протесту та їхніх вимог є не «повернення ПДВ», як це намагається пояснити податкова, а неможливість чесного та конструктивного діалогу між бізнесом та фіскальними органами, відсутність довіри та порозуміння.

До речі, голову ГУ ФСУ в Чернігівській області Степана Дусяка було призначено у вересні 2014 року. Він пройшов погодження і чернігівських люстраторів, і представників бізнесу.

Дусяк: "Всім важко, бо у країні війна. Якщо комусь добре, це або подлюка або зрадник"

Підприємці відстоюють власні інтереси та намаються вибити ПДВ. Про це сказав на прес-конференції голова ГУ ФСУ в Чернігівській області. За його словами йому виставили вимогу повернення ПДВ та звільнення з посади.

Але заяву він не писав:

- Мене на посаду призначав голова ФСУ, а тому рішення про звільнення також має приймати він, - сказав Степан Дусяк. – Мене було законно призначено, я пройшов всі перевірки і узгодження.

Щодо відшкодування ПДВ, то Степан Павлович пояснив, що служба намагається повертати податок оперативно, але бувають різні ситуації. Особливо зважаючи на ситуацію в країні. Та і розподіл коштів відбувається не на місцевому рівні.

- Деяким учасникам повернуто ПДВ на суму більшу, ніж вони сплатили всіх податків за рік, - наголосив податківець.
І додав:
- Всім важко бо у країні війна. Якщо комусь добре, це або подлюка або зрадник.

Пан Дусяк також повідомив, що з 29 січня почалася робота по формуванню нової Громадської ради при ФСУ в області. І наголосив, що документи приймаються до 20 лютого. За його словами, у формування цього дорадчого органу він не втручався. Ініціативною групою було проведено рейтингове голосування і з 37 поданих кандидатур були «відсіяні» шість. Серед яких ті підприємці, які є організаторами мітингу. Хто таке рішення прийняв і навіщо С.Дусяк не знає, але пообіцяв, що Громадська рада у березні буде сформована по-новому.

Акції протесту на думку податківця сприяють розхитуванню ситуації і дають сюжети для російських телеканалів.

- Той, хто зацікавлений у розхитуванні ситуації або зрадник, або падлюка. Якщо це зроблено з метою розхитування, то це не українці, це запроданці. Хто за цим стоїть? Організаторів ви бачили всі. А чи хтось стоїть за ними – я не знаю, – зазначив Степан Дусяк.


«Самозахист» приїхав слідкувати за порядком

Спілкуючись з журналістами, голова обласної податкової намагався пролити світло на факт присутності у його кабінеті людей у камуфляжі та балаклавах.

І запросив їх представників на прес-конференцію. З’ясувалося, що вони - колишні київські майданівці, бійці батальйонів, які зараз об’єдналися у організацію «Самозахист» і слідкують за порядком. Реєстрація організації відбулася у 2015 році.

За словами активістів вони проводять зараз вишкіл у Десні, а на акцію протесту приїхали, бо хотіли допомогти мітингуючим і щоб забезпечити порядок. Але організатори заходу з ними не тільки не спілкувалися, а й ображали. А Степана Павловича вони знають ще з часів Майдану, бо він допомагав їм в ті часи.

На думку активістів, мітинг 3 лютого є відстоюванням чиїхось інтересів, і розхитує ситуацію в країні. І з цього приводу вони вважають за потрібне звернутися до СБУ.


Довідка:

За даними реєстру громадських організації у 2015 році було зареєстровано ГО «Український самозахист». Керівником її є Усатенко Тарас Петрович. Серед засновників – Миколайчик О.Д., БО «Благодійний Фонд Розвитку України» та ГО «Рада активістів майдану».

 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».