Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 квітня, 17:44:56

Аналіз політичної ситуації в Чернігові станом на 20 січня

25.01.2012   13:25

Після прийняття Закону України про вибори народних депутатів 17 листопада рівень політичної активності в Чернігові та області підвищився. В ЗМІ та публічних заходах можна побачити як вже відомих політичних гравців, так і нові обличчя. Активно почали використовуватись соціальні мережі, де політики розповідають про свої успіхи, презентують свої переконання.

Очевидно, що для того, щоб пройти в парламент потрібно буде домовлятися з Партією Регіонів.

Наразі головним питанням залишаються межі майбутніх округів. Ймовірно, що Чернігів буде поділений на чисто Чернігівський округ та частина Чернігова + Чернігівський і Ріпкинський райони.

Для чернігівського електорату характерні тенденції залежності від всеукраїнських подій, наростання невдоволення владою.

Політичні партії

За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень:

Підтримка політичних партій в Чернігові:

Батьківщина – 17.2%

Партія Регіонів – 14.5%

КПУ – 7.5%

Фронт Змін – 6.2%

Удар – 4.4%

Сильна Україна – 2.6%

Громадянська позиція – 2.2%

Радикальна партія – 1.9%

Свобода – 1.8%

На політичні погляди чернігівців щодо політичних партій впливають загальноукраїнські події та тенденції. Місцеві осередки партій малоактивні. Змішана система призвела до того, що наразі політичні діячі намагаються в першу чергу дбати про свій імідж, а не партії.

Партія Регіонів наразі будує свій піар за рахунок адмінресурсу: на базі державних проектів і успіхах поточної роботи. Система у ПР виглядає доволі злагоджено, чого не можна сказати про Батьківщину. Діяльність політичного осередку Батьківщини малопомітна. Очевидно, що всередині осередку нема згоди. Існує група Дубіля, яка взагалі зараз віддалилася від партії, група Лебідь-Кухар та э підстави говорити про групу Кодоли.

Повний хаос відбувається у таборі Фронту Змін. Депутати міської ради від ФЗ були виключені з партії і діють наразі самі по собі. Про діяльність осередку на міському рівні нічого не чутно. Обласний осередок хоч і очолює Ігор Романенко, його ресурсів, авторитету і домовленостей не вистачає, для того, щоб згуртувати навколо себе людей і проводити ефективну політичну діяльність.

Удар також не має єдності. Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії.

Мажоритарка:

За даними соціологічного опитування Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень підтримка ймовірних мажоритарників в Чернігові:

Соколов Олександр – 19.26%

Дубіль Валерій – 13.6%

Лещенко Володимир – 4.6%

Тарасовець Юрій – 3.3%

Андрос Сергій – 2.7%

Атрошенко Владислав – 1.6%

Мельник Олександр – 1.4%

Оксана Тунік-Фриз – 1.4%

Олександр Соколов вже довгий час є лідером електоральних вподобань і якщо піде на парламентські вибори – перемогти його буде майже не можливо, але сам Соколов неодноразово заявляв, що на вибори 2012 не піде. Проте виключати його з рахунків не варто, тому, що крім Соколова у ПР наразі немає кандидатів, які б могли виграти по Чернігову.

Валерій Дубіль має досить серйозну підтримку в Чернігові, напрацьовану за роки піару. Після невеликої перерви Дубіль з*явився з привітаннями з новорічними святами на сторінках ЗМІ та розповсюдження свого депутатського вісника “в кожну скриньку”. Проте вірогідно, що на цього політичного гравця будуть тиснути + наразі у Дубіля незрозумілі відносини як з всеукраїнською, так і з місцевою Батьківщиною. Можливий варіант, коли Дубіль не буде брати участі у виборах і натомість отримає гарантії щодо збереження свого бізнесу та інтересів.

Володимир Лещенко – є просто фігурою КПУ. Стабільний електорат, але замалий для того, щоб мати шанс виграти мажоритарку.

Як вже було зазначено Всі три депутати міської ради від Удару: Аверченко, Іванов і Тарасовець намагаються побудувати власний імідж, використовуючи бренд партії. Тарасовець веде медійну та політичну активність ще з початку 2011 року, все більшою стає активність Сергія Аверченка, який бере участь у різних заходах та з’являється в медіа.

Активно діє народний депутат від Партії Регіонів Сергій Андрос, який постійно з’являється в медіа, працює у громадській приймальні, бере участь у публічних заходах. За умови, якщо Соколов і Дубіль не будуть брати участь у виборах 2012 – Сергій Андрос має всі шанси перемогти. Активно піаряться також й інші масцеві регіонали: Олександр Шкурат та Ігор Москаленко.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів 11:47

Аліментний борг на Чернігівщині довелося сплачувати із-за кордону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини