Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 4 грудня, 08:34:22

48% опитаних студентів кажуть, що корупції у ВНЗ побільшало

20.09.2014   07:21Агенцiя

Триває проект "Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання", що реалізується. Проект реалізується Громадським центром "ЧАС".

У рамках проекту проведено попереднє опитування студентів, щодо корупційних дій у ВНЗ Чернігівської області. В опитуванні взяло участь 50 студентів, з них 52% — хлопці, 48% — дівчата.

Цікаво, що 48% опитаних студентів під самим терміном «корупція» розуміють саме хабарництво, а 36% трактують корупцію як використання службового становища задля особистих інтересів чи збагачення.
На запитання «Чи наявні у Чернігівській області факти корупції?» 68% опитаних студенів відповідали «Так, досить часто», а 24% — «Так, дуже часто».

Студенти вважають, що за останні 3-4 роки корупції у вищих навчальних закладах побільшало. Так думають 48% опитаних. А 60% студентів протягом цього року вже потрапляли в корупційні ситуації (!).

Основною причиною дачі хабара викладачу студенти називають відсутність часу чи можливості вирішити все законним шляхом. Абсолютна більшість (92%) вважає, що під подарунком, який іноді пропонують у ВНЗ, маються на увазі саме гроші.

«Стосовно причин корупції серед викладачів погляди студентів розділилися. 48% опитаних основною причиною вважають низьку заробітну платню викладачів, а 40% каже, що причина у відсутності громадського контролю», — каже керівник Громадського Центру «ЧАС» Вероніка Рибак.

 

Прес-служба громадської організації «ГРОМАДСЬКИЙ ЦЕНТР «ЧАС»
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів

У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному зберіганні наркотичних засобів 17:15

Поліцейські Чернігівського районного управління поліції спільно з оперативниками регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю в ході обшуку вилучили у жителя Чернігова два кілограми висушеного наркозілля.

АНОНСИ ПОДІЙ