Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 02:28:16

Шах і мат від колишніх "Батьківщинщиків"

17.09.2014   10:17Агенцiя

До лютого 2014 року найвпливовішою партією в Чернігівській області вважалась Партія регіонів. Керівництво ради та адміністрації, голови РДА, численні фракції у місцевих радах... Майже абсолютний вплив на кадрові та фінансово-економічні процеси – все це закінчилось після втечі Януковича. Зараз фракція регіоналів залишились лише в 1-й районній раді, Бобровицькій, і то "схудла" майже наполовину.


Хто керує в області?

У кінці лютого – на початку березня переформатувались усі районні та міські ради. У частині з них керівниками та заступниками обрані представники Батьківщини.

Також у Чернігівській обласній раді головою обрано члена фракції Батьківщина Миколу Звєрєва, правда з мінімальною кількістю голосів. Також від Батьківщини обрано першого заступника голови обласної ради Олександра Кодолу.

Батьківщину представляє і голова Чернігівської ОДА Володимир Івашко, призначення кого відбулось за активного лобіювання народного депутата Дубіля.

Із 20 призначених голів районів 5 від Батьківщини: Городянська, Корюківська, Куликівська, Новгород-Сіверська та Ріпкинська РДА. Ще є 3-є заступників голів РДА.

Батьківщину представляє 4 голів районних рад, це Бобровицький, Козелецький, Коропський та Чернігівський райони. Також працюють 4 заступників голів райрад у Бахмацькому, Сосницькому, Срібнянському та Талалаївському районах.

І у містах обласного значення є заступники міських голів також від Батьківщини.

20 тисяч партійців — таку кількість членів ВО Батьківщина озвучив Олександр Кодола, до вересня цього року заступник голови обласної партійної організації. Хоча, навряд чи такою була справжня кількість членів цієї партії. Адже у кращі часи Партія регіонів не нараховувала більше 25-ти тисяч.

Отже, керувати є де. І є ким.

Про розкол

Однак, схоже що Батьківщина не переживе буремний 2014 рік.

Так, у кінці серпня від Юлі пішли навіть найдавніші її соратники, яких єднали багато років опозиційної діяльності.

Яценюк, Аваков, Денисова, Гриневич — ці люди завдяки Батьківщині потрапили до Верховної Ради у 2012 році. Тепер же планують стати депутати вже від іншої політичної сили. Кажуть, всьому виною особисті амбіції Юлії Тимошенко, яка, начебто, не хотіла поступитися першим місцем у списку тому ж Яценюку.

На прикладі столичної Батьківщини почало лихоманити і Батьківщину Чернігівщини.

Вже на з'їзді Народного фронту 14 вересня «засвітились» і чернігівці — Микола Звєрєв та Олександр Кодола.

Що змусило їх приєднатися до нового політичного проекту? Адже свої посади вони здобули саме як представники Батьківщини.

Причиною свого виходу з партії Олександр Кодола назвав узурпацію влади всередині партії.

«Керівництво партії було призначене у лютому, за два тижні до капітуляції режиму Януковича вищим керівним органом Батьківщини. Тоді мотивацією стало підсилення обласної організації, — сказав Олександр Кодола нещодавно в інтерв'ю одному з телеканалів. — «Однак, в останні півроку всі рішення у партії приймаються не так як колись, колегіально на бюро, а приймаються однією людиною. А значна частина моєї команди, а це депутати різних рівнів, голови районних організацій, усуваються від роботи і партійної діяльності».

Кодола не називає конкретних прізвищ, але, очевидно мова йде про народного депутата Валерія Дубіля, адже саме його у лютому призначили виконуючим обов'язки голови обласного осередку Батьківщини.

Так само вважає і голова обласної ради Микола Звєрєв, який більше критикую міську організацією за «непрозорий спосіб проведення політики у місті Чернігові».

Ходять чутки, що справжньою причиною виходу з Батьківщини Кодоли та Звєрєва стали їх амбіції щодо мажоритарних округів області.

Кодола сподівався отримати фінансування і партійну підтримку по 209 округу. До речі, більшість своїх поїздок у ранзі першого заступника голови облради він здійснив саме у райони і міста цього округу.

Звєрєв же, начебто, сподівався отримати 208 округ, у якому також провів левову частку всіх робочих виїзних днів.


Битва за владу

Міркуємо, які перспективи та плани нової політичної сили. Напевно, посадовці та депутати, які вийшли з Батьківщини та утворили Народний фронт, мають далекосяжні плани.

Очевидно, по проходженні у Верховну Раду, вони будуть формувати коаліцію з Блоком Петра Порошенка і торгуватимуться за посади. Більше депутатів — кращі стартові позиції для переговорів.

У даний час над завданням є залучення до Народного фронту якнайбільшої кількості колишніх партійців Батьківщини, у тому числі тих, хто у 2012 році разом з Яценюком та Фронтом змін влився у ряди Об'єднаної опозиції.

Для цього керівники Народного фронту не скупляться на обіцянки, у тому числі — щодо посад голів ОДА та інших «хлібних» місць.

І «затіяна» на наступну сесію обласної ради (18 вересня) гра у заслуховування звіту голови ОДА та подальшим внесенням до порядку денного питання про його відставку — це усе, схоже, подальші дії щодо розколу місцевої Батьківщини.

Голосування за недовіру губернатору не тільки послабить контрольованого Дубілем Івашка, а й покаже організаційну здатність керівників обласної ради до скеровування політичних процесів в області у відповідне, вигідне для себе русло.

Більшості депутатів обласної ради знову відводиться роль маріонеток, які голосуватимуть за недовіру голові Івашку, тим самим граючи роль пішаків у боротьбі за владу.


http://cntime.cn.ua/yellow-time/shakh-i-mat-vid-kolyshnikh-batkivshchynshchykiv.html
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».