Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:42:00

Чи бути гендерній рівності на Чернігівщині?

30.04.2014   07:13Агенцiя

На протязі останніх кількох місяців громадські активісти досліджували інституційну спроможність органів влади реалізовувати державну гендерну політику.

Моніторинг органів влади та місцевого самоврядування чотирьох областей показав відсутність єдиної вертикалі на місцевому рівні, яка б мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
При аналізі заходів, які на думку місцевої влади мають забезпечувати рівні права та можливості жінок і чоловіків виявилося, що більшість з них не стосується власне забезпечення гендерної рівності. Найчастіше вони стосуються пропаганди здорового способу життя, питань сім’ї та дітей, молоді.

Місцеві держадміністрації та міські ради запевняють про відсутність на місцевому рівні дискримінації за ознакою статі, але вони це стверджують в умовах, коли половина об’єктів моніторингу не проводила відповідної аналітики, а та, що проводилась – є наданням статистичної звітності: щорічного аналізу кількісного та якісного складу держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування або звітів про виконання відповідних місцевих програм.

Серед усіх завдань у сфері гендерної політики, реалізація яких віднесена до компетенції місцевих державних адміністрації та органів місцевого самоврядування фактично провадиться лише просвітницька та інформаційно-пропагандистська діяльність з питань ґендерної рівності і в рамках саме цієї роботи є співпраця з об'єднаннями громадян щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Але, оскільки говорити про якісне проведення аналітики не приходиться, то виникає питання, звідки можна знати, як ефективно проводити інформаційно-просвітницьку роботу, на що саме звертати увагу, якими є результати цієї роботи?

Цікаво, що до заходів просвітницької діяльності у цій царині відносять і конкурси «Жінка року», і парад вишиванок, і кулінарні конкурси, які взагалі не стосуються питання гендерної рівності, а навпаки, можуть сприяти закріпленню стереотипів.

Але варто зауважити і про позитивні зрушення при організації традиційних свят. Так в Чернігівській області, в рамках святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня проводяться такі заходи як акція «Жінки, знайте свої права». Варто зазначити, що на веб-сайті Чернігівської облдержадміністрації створено підрозділ «Гендерна рівність», де розміщується інформація щодо гендерної проблематики.

Проект «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики» реалізується громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики».


Прес-служба Чернігівської обласної організації «Центр політичних студій та аналітики»
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.