Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 вересня, 04:40:11

Чи бути гендерній рівності на Чернігівщині?

30.04.2014   07:13Агенцiя

На протязі останніх кількох місяців громадські активісти досліджували інституційну спроможність органів влади реалізовувати державну гендерну політику.

Моніторинг органів влади та місцевого самоврядування чотирьох областей показав відсутність єдиної вертикалі на місцевому рівні, яка б мала забезпечувати реалізацію Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
При аналізі заходів, які на думку місцевої влади мають забезпечувати рівні права та можливості жінок і чоловіків виявилося, що більшість з них не стосується власне забезпечення гендерної рівності. Найчастіше вони стосуються пропаганди здорового способу життя, питань сім’ї та дітей, молоді.

Місцеві держадміністрації та міські ради запевняють про відсутність на місцевому рівні дискримінації за ознакою статі, але вони це стверджують в умовах, коли половина об’єктів моніторингу не проводила відповідної аналітики, а та, що проводилась – є наданням статистичної звітності: щорічного аналізу кількісного та якісного складу держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування або звітів про виконання відповідних місцевих програм.

Серед усіх завдань у сфері гендерної політики, реалізація яких віднесена до компетенції місцевих державних адміністрації та органів місцевого самоврядування фактично провадиться лише просвітницька та інформаційно-пропагандистська діяльність з питань ґендерної рівності і в рамках саме цієї роботи є співпраця з об'єднаннями громадян щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Але, оскільки говорити про якісне проведення аналітики не приходиться, то виникає питання, звідки можна знати, як ефективно проводити інформаційно-просвітницьку роботу, на що саме звертати увагу, якими є результати цієї роботи?

Цікаво, що до заходів просвітницької діяльності у цій царині відносять і конкурси «Жінка року», і парад вишиванок, і кулінарні конкурси, які взагалі не стосуються питання гендерної рівності, а навпаки, можуть сприяти закріпленню стереотипів.

Але варто зауважити і про позитивні зрушення при організації традиційних свят. Так в Чернігівській області, в рамках святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня проводяться такі заходи як акція «Жінки, знайте свої права». Варто зазначити, що на веб-сайті Чернігівської облдержадміністрації створено підрозділ «Гендерна рівність», де розміщується інформація щодо гендерної проблематики.

Проект «Проведення громадського функціонального обстеження місцевих органів влади для підвищення ефективності державної гендерної політики» реалізується громадською організацією «Центр політичних студій та аналітики».


Прес-служба Чернігівської обласної організації «Центр політичних студій та аналітики»
 

Останні новини Чернігівщини

З нагоди Дня міста вручено відзнаки

З нагоди Дня міста вручено відзнаки "Почесний громадянин міста Чернігова" 20:57

Вже стало доброю традицією щороку на День міста вручати найвищу відзнаку територіальної громади Чернігова «Почесний громадянин».

Показники роботи Чернігівської митниці ДФС за 8 місяців

Показники роботи Чернігівської митниці ДФС за 8 місяців 17:57

Протягом січня-серпня 2019 року Чернігівською митницею ДФС до державного бюджету перераховано близько 3 млрд гривень.

Щоб зберегти пам’ятки Чернігівщини, маємо координувати спільні зусилля - Наталія Романова

Щоб зберегти пам’ятки Чернігівщини, маємо координувати спільні зусилля - Наталія Романова 17:43

Дев’яносто сім культових споруд на Чернігівщині є пам’ятками архітектури; 57 з них — національного значення та 40 — місцевого. Про те, як утримувати ці пам’ятки, не порушуючи їх автентичного вигляду, говорили на нараді, яку провела в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Полісмени з 5 країн світу переймають досвід у Чернігові

Полісмени з 5 країн світу переймають досвід у Чернігові 17:37

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко сьогодні зустрівся з працівникам поліції з Великобританії, Нідерландів, Естонії, Канади та Іспанії. Вони приїхали у Чернігів у рамках заходів Форуму міжнародної поліцейської асоціації, який проходить в Україні.

Як працюватиме пасажирський транспорт Чернігова на свята

Як працюватиме пасажирський транспорт Чернігова на свята 17:33

До уваги чернігівців та гостей міста! Інформація про роботу міського пасажирського транспорту на час святкування Дня міста 20 – 22 вересня ц.р.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини