Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 січня, 13:43:14

Чи дійсно рівень забезпечення прав дітей на Україні достатньо високий?

22.11.2013   10:04Агенцiя

За коментарем ми звернулися до першого заступника голови Громадської ради при ОДА, керівника комітету з питань захисту прав дітей, сімей та жінок Громадської ради при ОДА Наталії Проскуріної.

"На мою думку, неможливо однозначно визначити рівеньзахищеності прав дітей.Це питання постійно є першочерговим у відповідних структурах органів виконавчої влади та громадськості,  але є і певні проблеми. Наприклад, діти - сироти та діти  позбавленні батьківського піклування, соціальні сироти, - всі вони мають право на житло, але не всім є змога його надати. Всі діти мають бути оздоровлені, але з ряду причин стовідсотково це зробити неможливо.

Проте є й позитивні моменти - є бажання та досвід у людей допомагати цим категоріям дітей, існують відповідні структури, які займаються цими питаннями. Щодо органів виконавчої влади, я вважаю, що вони працюють на високому рівні. Ми, громадська рада при ОДА, тісно співпрацюємо зі службою у справах дітей облдержадміністрації та з департаментом з питань сім’ї, молоді та спорту.», - сказала Наталія Проскуріна.
 
Чи змінилася ситуація щодо захищеності дітей за останні роки?
„Якщо порівняти з тим, що було кілька років тому - підвищення рівня захищеності дітей однозначно відбулося. Під час зустрічі із Юкіе Мокуо Уповноважений Президента Юрій Павленко сказав, що дитяча смертність зменшилася на 27%. Дітей стали частіше забирати сім’ї – ось результат роботи державної політики. Вона направлена не лише на вдосконалення і переоснащення медичних закладів, а й на те, щоб усі діти мали сім’ї. Зараз стрімко розповсюджується і збільшується мережа сімей, які усиновлюють дітей, також зросла кількість будинків сімейного типу. Це і є головне завдання органів виконавчої влади.

Ми, як представники громадськості,  є партнерами та волонтерами  обласного та міського Центрів соціальної служби для молоді. Саме при обласному ЦССМ створений Чернігівський обласний центр «Батьки і дитина разом», де надають практичну допомогу молодим матерям в виборі правильного рішення стосовно новонародженого малюка.
В Центрі їм надають притулок, юридичну, медичну і соціальну допомогу. Це вагомо впливає на зменшення кількості відмов від дітей при народженні.»
 
Дослідження показують, що 96% дітей знають про Конвенцію ООН про права дитини, але далеко не всі діти і дорослі розуміють цей документ. Далеко не всі знають права дитини і вміють їх відстоювати. Що ви на це скажете?

„Дорослі і діти знають лише про те, що їх цікавить. Можливо, сам текст  Конвенції ООН про права дитини - діти і не бачили, але його зміст майже всім  відомий.

Взагалі, дітей скрізь інформують про їх права. У школах викладають правознавство, по телевізору часто показують соціальні реклами, навіть мультфільми показують, де говориться про те, що дитина має права і які саме.

Щоб права дитини підтверджувались Державою і це було продуктивно, в першу чергу батьки мають розуміти і усвідомлювати всю відповідальність і сприяти тому, щоб їх діти знали свої права і були захищені.

Звичайно, ми повинні не лише пам»ятали про свої права, а ще й виконували свої обов»язки перед своїми рідними і перед своєю державою.”
 

Останні новини Чернігівщини

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно 12:51

1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

Зміна імені – популярна послуга юстиції

Зміна імені – популярна послуга юстиції 12:44

У 2021 році на теренах Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)відділами державної реєстрації актів цивільного стану було зафіксовано більше тисячі звернень про зміну прізвища, імені або по батькові.

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду

На водоймах Чернігівщини рятувальники проводять профілактичну роботу щодо безпечного перебування на льоду 12:40

З метою запобігання виникненню нещасних випадків на льоду водойм, 24 січня фахівці КорюківськоготаНіжинського районних підрозділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактично-роз'яснювальні бесіди з любителями зимової риболовлі на річці Бреч у м. Корюківка та на ставку біля Бахмацького міського парку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини