Чи дійсно рівень забезпечення прав дітей на Україні достатньо високий?
За коментарем ми звернулися до першого заступника голови Громадської ради при ОДА, керівника комітету з питань захисту прав дітей, сімей та жінок Громадської ради при ОДА Наталії Проскуріної.

"На мою думку, неможливо однозначно визначити рівеньзахищеності прав дітей.Це питання постійно є першочерговим у відповідних структурах органів виконавчої влади та громадськості, але є і певні проблеми. Наприклад, діти - сироти та діти позбавленні батьківського піклування, соціальні сироти, - всі вони мають право на житло, але не всім є змога його надати. Всі діти мають бути оздоровлені, але з ряду причин стовідсотково це зробити неможливо.
Проте є й позитивні моменти - є бажання та досвід у людей допомагати цим категоріям дітей, існують відповідні структури, які займаються цими питаннями. Щодо органів виконавчої влади, я вважаю, що вони працюють на високому рівні. Ми, громадська рада при ОДА, тісно співпрацюємо зі службою у справах дітей облдержадміністрації та з департаментом з питань сім’ї, молоді та спорту.», - сказала Наталія Проскуріна.
Чи змінилася ситуація щодо захищеності дітей за останні роки?
„Якщо порівняти з тим, що було кілька років тому - підвищення рівня захищеності дітей однозначно відбулося. Під час зустрічі із Юкіе Мокуо Уповноважений Президента Юрій Павленко сказав, що дитяча смертність зменшилася на 27%. Дітей стали частіше забирати сім’ї – ось результат роботи державної політики. Вона направлена не лише на вдосконалення і переоснащення медичних закладів, а й на те, щоб усі діти мали сім’ї. Зараз стрімко розповсюджується і збільшується мережа сімей, які усиновлюють дітей, також зросла кількість будинків сімейного типу. Це і є головне завдання органів виконавчої влади.
Ми, як представники громадськості, є партнерами та волонтерами обласного та міського Центрів соціальної служби для молоді. Саме при обласному ЦССМ створений Чернігівський обласний центр «Батьки і дитина разом», де надають практичну допомогу молодим матерям в виборі правильного рішення стосовно новонародженого малюка.
В Центрі їм надають притулок, юридичну, медичну і соціальну допомогу. Це вагомо впливає на зменшення кількості відмов від дітей при народженні.»
Дослідження показують, що 96% дітей знають про Конвенцію ООН про права дитини, але далеко не всі діти і дорослі розуміють цей документ. Далеко не всі знають права дитини і вміють їх відстоювати. Що ви на це скажете?
„Дорослі і діти знають лише про те, що їх цікавить. Можливо, сам текст Конвенції ООН про права дитини - діти і не бачили, але його зміст майже всім відомий.
Взагалі, дітей скрізь інформують про їх права. У школах викладають правознавство, по телевізору часто показують соціальні реклами, навіть мультфільми показують, де говориться про те, що дитина має права і які саме.
Щоб права дитини підтверджувались Державою і це було продуктивно, в першу чергу батьки мають розуміти і усвідомлювати всю відповідальність і сприяти тому, щоб їх діти знали свої права і були захищені.
Звичайно, ми повинні не лише пам»ятали про свої права, а ще й виконували свої обов»язки перед своїми рідними і перед своєю державою.”
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.