Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 листопада, 23:47:18

Ефективність реалізації антикорупційної політики на Чернігівщині. ВІДЕО

24.04.2013   08:09

Громадськість оцінила ефективність реалізації антикорупційної політики голови Чернігівської облдержадміністрації та міського голови Чернігова

23 квітня відбулася прес-конференція протягом якої були представлені узагальненні результати 1-го комплексного моніторингу та експертизи стану виконання вимог антикорупційного законодавства та оцінки ефективності здійснення антикорупційної політики в м. Чернігові та Чернігівській області в діяльності Чернігівської ОДА та міського голови Чернігова. Подібний комплексний моніторинг був здійснений вперше в Україні.

Антикорупційна політика аналізувалася із використанням 8 із 10 індикаторів. В рамках кожного з них визначалися ключові показники ефективності, які дають змогу оцінити ступінь досягнення цілей антикорупційної політики. Результати моніторингу засвідчили вкрай низькі показники ефективності реалізації антикорупційної політики Головою Чернігівської ОДА та міським головою Чернігова.

Ефективність реалізації антикорупційної політики з боку Голови Чернігівської ОДА оцінена в 3,5 бали із 5 можливих, а міського голови в 2,06 балів із 5 можливих.

Антикорупційна політика оцінювалася з точки зору існування політичної волі до здійснення антикорупційної політики, інформаційної відкритості та прозорості органів влади, доброчесності органу влади з точки зору заявників та журналістів, що викривають факти корупції, використання процедур взаємодії з громадою, формування бюджету та закупівель за його кошти, прозорості та підзвітності використання власності та активів, дотримання норм законодавства, що забороняє конфлікт інтересів, декларування доходів державними службовцями та посадовцями органів місцевого самоврядування.

В рамках громадського моніторингу були наданні пропозиції щодо необхідності реагування на 15 найбільш відомих в 2012 році корупційних ризиків. Всі вони містять ознаки корупційних правопорушень і можуть бути кваліфіковані такими на підставі відповідних рішень правоохоронних та контролюючих органів, а також органів правосуддя. Зокрема, серед переліку проаналізованих справ були зазначені наступні: “Тайоти мера”, “Тайота Корола”, “Ялівщини”, “Будівництво АЗС на Бобровиці”, “Таксі для облради”, “Справа Артема Стаха”, “Таємна земля” тощо.

Під час заходу було негативно оцінено реагування органів влади на наданні пропозиції. На переважну більшість із майже 160 пропозицій щодо усунення корупційних ризиків, так і не було отримано відповідей по суті, незважаючи на численні запити, звернення та заяви.

Окремо були представлені результати експертного опитування, яке було проведене в рамках здійснення громадського моніторингу. Було опитано 25 експертів з числа депутатів, головних редакторів, їх заступників та журналістів, керівників НДО. Жоден із опитаних експертів не вважаєте достатнім висвітлення теми зловживання владою та корупції в місцевих засобах масової інформації.

Більше 90% опитаних незадоволені відкритістю органів міської та обласної влади та вважають, що державні службовці ОДА та міської ради не в повній мірі декларують свої доходи та активи, а також експертам бракує інформації щодо виконання обласного плану заходів по протидії корупції та міської антикорупційної програми.
 
Більше 80% експертів незадоволені відповідями на запити інформації та оперативністю і повнотою інформації, що публікується на сайтах органів обласної та міської влади (ОДА, облради та міськради Чернігова).

Більше 50% експертів знають факти можливого конфлікту інтересів та кумівства в органах державної та міської влади, в комунальних підприємствах та хотіли щоб їх запросили до обговорення антикорупційної політики в місті та області і мають пропозиції щодо вдосконалення протидії корупції на рівні органів обласної та місцевої влади.

Серед 5-ки найбільш вразливих до виникнення корупційних дій управлінь та підрозділів міськради Чернігова за 5-ти бальною системою відзначені наступні: Земельних ресурсів (4,8 бали з 5 можливих), Управління архітектури та містобудування (4,8 бали з 5 можливих), Управління транспорту та зв’язку (4,5 бали з 5 можливих), Управління капітального будівництва (4,3 бали з 5 можливих), Фонд комунального майна (4,2 бали з 5 можливих). Серед 3-х найменш вразливих до виникнення корупційних дій управлінь та підрозділів чернігівської міськради зазначені “Зв’язки із громадськістю та прес служба”, “Обліку та звітності, загальна та архівна служби”, служба “Звернень громадян та соціальних питань” (всі отримали майже 2 бали з 5 можливих).

За оцінками журналістів найбільший внеску у боротьбу з корупцією серед органів влади області та міста Чернігова роблять Обласне управління Прокуратури та СБУ (3,3 бали з 5 можливих балів), які розділи між собою 1-е місце, а найменший внесок робить міська та обласна ради Чернігова (1 бал з 5 можливих) та ОДА (1,3 бали з 5 можливих).

 

 

 

 

 

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов

Поліція Чернігівщини 21-22 листопада склала 29 адміністративних матеріалів за порушення карантинних умов 19:34

За 21 листопада на території Чернігівської області поліцейськими мобільних групп з дотримання карантинних умов було складено 18 протоколів за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З них 3 протоколи у Чернігові.

Черговий номер щорічника

Черговий номер щорічника "Розумовські зустрічі" вийшов у Чернігові 17:27

Вже всьоме в Чернігові виходить збірник наукових праць «Розумовські зустрічі». Це періодичне видання, що спирається на розробки учасників щорічної однойменної науково-практичної конференції.

Виявлено 563 нових випадків COVID-19

Виявлено 563 нових випадків COVID-19 17:18

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 листопада в області зафіксовано 563 нових випадків COVID-19.

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві

Ніжинська поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві 12:35

О пів на п'яту годину вечора до чергової частини поліції надійшла інформація, що в одному з ніжинських будинків виявлено труп господаря.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 3 особи та 60 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:21

Упродовж минулого тижня з 16 по 23 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебували на цілодобовому чергуванні 201 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.