Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 червня, 13:08:43

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

24.05.2024   15:16Агенцiя

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Ці компетенції допоможуть майбутнім урбаністам, архітекторам та будівельникам створювати інноваційні рішення для сталого відновлення Чернігова.

Курси, які відвідали понад 40 студентів, були реалізовані громадською організацією “Еко Місто Чернігів” у рамках проєкту “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення”.

Курс з 3D моделювання

Організація відібрала 15 найбільш вмотивованих учасників, які відвідали 6 практичних занять. Усі тонкощі роботи для студентів розкрив Тимур Ганєєв - доцент кафедри технологій зварювання та будівництва НУ “Чернігівська політехніка”. На курсі студенти:
познайомилися з принципами видів моделювання;
розглянули різне програмне забезпечення;
створили дизайн-моделі;
навчилися працювати з ПО Blender та розглянули всі деталі дизайн-моделі.

Ось що говорить одна з учасниць практичного курсу:
“Я би хотіла займатися проєктами, що мають відношення до реконструкції нашого міста, полегшення життя в ньому, тобто до сфери урбаністики. Так само якимись проєктами, пов'язаними не лише з середовищем та архітектурою. Мене цікавить допомога Центру в реконструкції його будівлі”.

Курс з ресайклінгу

Пластик — матеріал, що можна переробляти безліч разів, і саме цьому мистецтву навчалися учасники практичного курсу. У сучасному світі пластик вже давно використовується, як інструмент для творчості та створення функціональних об’єктів, що зменшує рівень забруднення навколишнього середовища.

У рамках занять усі учасники отримали можливість попрацювати з обладнанням майстерні “Plastic Fantastic”.
Викладачами курсу були:
Іван Нестеренко — засновник майстерні ресайклінгу “Zelenew”,
Настя Лопатюк — засновниця апсайклінг-бренду “Metafora”,
Сергій Безбородько — керівник ГО “Еко Місто”.


Сергій Безбородько:
“Курс було побудовано таким чином, що ми починали його з глобального усвідомлення проблеми, яку становить пластик, а потім вивчали його маркування, типи й види, як його розрізняти, який можна переробляти, а який краще уникати”.

Іван Нестеренко:
“Ми працювали з трьома видами переробки пластику: за допомогою екструдера, термопреса та інжектора. Це обладнання дає найдоступніше розуміння на що годиться пластик та які є можливі способи його переробки”.

Настя Лопатюк:
“Ми займалися технікою ф’юзингу: переплавляли звичайні поліетиленові пакетики на надзвичайні артоб’єкти, що можуть слугувати як декором, так і виконувати якусь функцію”.

Що говорять про курс учасниці:

Катерина, студентка:
“Я вирішила подати заявку на курс із ресайклінгу, оскільки вважаю, що це дуже потрібно для нашого майбутнього, і хотілось би робити щось корисне з того, що ми зараз вже застосовуємо”.

Враження ще однієї учасниці:
“Було дуже цікаво послухати про маркування і тепер помічати, що оточує мене в магазинах і вдома. Тепер я почала сортувати, оскільки інформація була подана максимально зрозуміло, за допомогою презентації. Сподобалося працювати з обладнанням Центру, дуже здивували своїми можливостями сучасні технології. Вдячна за зустрічі з майстрами, що вже мають досвід. Під їхнім наглядом вийшли дійсно круті роботи, а далі — ще більше! Дякую!”


Курс із роботи з CNC верстатами

Під час серії занять студенти познайомились з видами CNC верстатів, принципами їх дії та сферами застосування. Ця технологія дає можливість детальної обробки матеріалів та створення інноваційних виробів. Учасники курсу отримали можливість попрацювати з 3D принтерами та змоделювати невеликі предмети, навчились оперувати лазерним різаком (різка та гравіюванням матеріалів), а також CNC фрезером (фрезерування фанери та дерева, робота з ландшафтом та 2D / 3D моделями).

Викладачами курсу були:
Сергій Безбородько — керівник ГО “Еко Місто”.
Костянтин Леоненко — засновник проєкту Tolocar.
Сергій Бойко — доцент кафедри деревообробки НУ “Чернігівська політехніка”.
Тимур Ганєєв — доцент кафедри технологій зварювання та будівництва НУ “Чернігівська політехніка”.

Всі курси є взаємодоповнюючими та націлені на розкриття можливостей майстерні Peremoha Lab у контексті виготовлення макетів, прототипів, концептів з відбудови та архітектурних проєктів для студентів-будівельників й архітекторів, а також активістів-урбаністів, які працюють з містом. Після курсів студенти підготують концепти міських просторів, архітектурних рішень, об’єкти предметного дизайну та ресайклінгу, що будуть представлені на форумі “City Makers”, який відбудеться наприкінці червня в НУ “Чернігівська політехніка”.

Проєкт “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення” організований ГО “Еко Місто Чернігів” за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри в Україні (UCBI)”.
 

Останні новини Чернігівщини

Електронний військово-обліковий документ: отримуйте в ЦНАПі за 15 хвилин

Електронний військово-обліковий документ: отримуйте в ЦНАПі за 15 хвилин 12:38

З учорашнього дня українці після уточнення облікових даних у ЦНАПі можуть отримати електронний військово-обліковий документ із QR-кодом.

росіяни атакували село на прикордонні Чернігівщини: поліція документує наслідки влучань 12:21

Сьогодні російська армія вкотре атакувала мирне населення Городнянської громади Чернігівського району. Під ударом опинилися житлові будинки мирних громадян. На щастя, люди не постраждали.

На Чернігівщині поліцейські викрили злочинну групу на чолі зі «смотрящим за Ніжином» 10:03

Слідчі обласної поліції Чернігівщини спільно з оперативниками управління стратегічних розслідувань припинили багатовекторну протиправну діяльність групи осіб, яка у Ніжині охопила злочинним впливом низку кримінальних сфер, у тому числі і функціонування підпільного казино.

Регіональний офіс «Зроблено в Україні»: консультації фахівців 09:57

Карина Подосінова, директорка ТОВ «Акаунт сервіс плюс», що спеціалізується на наданні бухгалтерських послуг, звернулася до регіонального офісу «Зроблено в Україні» за консультацією.

Обмін досвідом та спільні дії у сфері цивільного захисту: на Чернігівщині відбувся міжрегіональний круглий стіл 09:54

В умовах збройного конфлікту всі цивільні мають бути захищені. Над цим питанням у різних країнах світу, Україні зокрема, працює міжнародна організація CIVIC (Center for civilians in conflict), яка провела тематичний круглий стіл у Чернігові 25 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини