Сучасний інклюзивний хаб відкрили у Чернігові
У стінах Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 запрацював сучасний інклюзивний хаб, у якому внутрішньо-переміщені особи, а також родини, де виховуються діти з особливими потребами зможуть отримати соціально-психологічну допомогу. Проєкт реалізували за підтримки Асоціації міст України та міжнародної організації ЮНІСЕФ.
– Ми всі знаємо, що рік тому, кінець лютого-березень, чимало дітей залишалося тут, вони безумовно мали психологічний стрес, вони переживали разом із батьками ці всі обстріли, ці умови, у яких ми всі знаходилися. Минулого року була заявка, кошти надійшли на початку цього року й дуже швидко представникам міста Чернігова вдалося організувати та реалізувати такий, безумовно сучасний і практично зручний простір, – зазначив виконавчий директор чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко.
– Дуже важливо отримувати в наш такий важкий час психологічне розвантаження, психологічну допомогу й ми дуже радіємо, що в нашому місті з’явилося ще одне таке чудове місце. Це заклад, я б сказала не тільки для діток, але і для батьків і в першу чергу. 02:01 Якщо будуть психологічно здорові батьки, їм буде простіше, легше слідкувати чи піклуватися про свою дитинку, – підкреслила депутатка ЧМР Наталія Хольченкова.
Збираючись у хабі дорослі та діти зможуть обговорити проблеми, підтримати одне одного та отримати кваліфіковану допомогу соціальних педагогів, логопедів, а також фахівців інклюзивно-ресурсних центрів. Програма заходів змінюватиметься щомісяця.
– В цьому місяці ми плануємо й зустріч із відомими акторами, саме з тілесно-рухової терапії, з арттерапії будуть зустрічі для батьків і для дітей, для того, щоби саме знімати стрес і робити психологічну терапію за допомогою мистецтва, – повідомила директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 Регіна Гусак.
Цього дня до хабу завітала й пані Леся. Через хворобу її донька навчається індивідуально, вдома, а відтак, майже не спілкується з однолітками. Жінка сподівається, що інклюзивний простір допоможе дівчинці адаптуватися в суспільстві.
-У нас дуже тяжке захворювання неврологічне, вона не ходить, вона не сидить. перебуває завжди у візку. А тут у дитини зміна середовища. Це краще для дитини, ну і для мами, поспілкуватися з іншими мамами, бо я теж із дитиною перебуваю 24 години на добу вдома. Це спілкування, це відпочинок, – каже мама Леся Зеленська.
До кінця року працівники навчально-реабілітаційного центру № 2 планують надати фахову допомогу більш ніж чотирьом із половиною тисячі людей, які мають різні статуси та потребують підвищеної уваги. Відкривати подібні інклюзивні простори представники Асоціації міст України планують і надалі. Зокрема, у громадах, котрі були в зоні бойових дій та які потребують першочергової психологічної допомоги.
ТРК "Новий Чернігів"
Фото зі сторінки Фб Регіни Гусак
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.