Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 березня, 09:09:35

Школи Чернігова готують до нового навчального року. Пріоритетне завдання — безпека дітей

15.07.2022   09:24Агенцiя

Акценти змістилися з облаштування, в першу чергу, навчальних класів до приведення до ладу підвальних приміщень, які можна використовувати як укриття під час повітряної тривоги.
Освітні заклади Чернігова готують до нового навчального року, вони з 1 вересня мають запрацювати в офлайн форматі.  На сьогодні це одне із пріоритетних завдань для міської влади, разом із ремонтом пошкоджених житлових будинків та підготовкою до опалювального сезону.

Яка ситуація із укриттями в чернігівських школах та що вже зроблено для їх облаштування, оцінював реальну ситуацію чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

    — Сьогодні ми розуміємо, що в країні йде війна і поточна ситуація може бути різною, але, тим не менше,  ми дивимося вперед, ми віримо в перемогу України, ми готуємося до очного навчального процесу. В першу чергу тому що старші класи є причиною від'їзду батьків разом з дітьми задля отриманням освіти, в кращому випадку, в західні області, в гіршому — взагалі за межі України.

    Якщо молоді енергійні люди живуть поза межами міста півроку-рік, знижається відсоток тих, хто повернеться. Тому, наша задача і моє завдання, як міського голови, забезпечити ті умови, якщо дозволить військова ситуація, щоб діти отримували офлайн освіту з дотримання всіх заходів безпеки, — коментує ситуацію із відновленням навчального процесу Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Щорічно, визначаючи статті видатків міського бюджету, левова частка коштів спрямовувалася на ремонти закладів освіти і приведення їх до всіх сучасних вимог — це стосувалося як тепломодернізації будівель, ремонту класів та вбиралень, так і тих же майданчиків для занять спортом.

Сьогодні органам місцевого самоврядування потрібно, на жаль, займатися не розвитком, а відновленням споруд після російських “прильотів” та укриттями. І ці роботи обов’язково виконають, запевнив Владислав Атрошенко, незважаючи на скорочення надходжень до міського бюджету через війну.

    — Як ми будемо закінчувати рік — це треба окремо спілкуватися з Міністром фінансів, з Прем'єр-міністром,  тому що ми очікувано недоотримаємо половину власних надходжень — близько 1 млрд 300 млн грн. Відповідно,  я сподіваюсь на плече держави в цьому питанні, інакше це бути і не повинно, — висловив свою думку Чернігівський міський голова.

Укриття в двох навчальних закладах, які оглянув Владислав Атрошенко, вже прибрані після перебування тут протягом активних бойових дій чернігівців, це так званий підготовчий етап. Далі тут виконають необхідні  ремонтні роботи, приміщення забезпечать питною водою, перевірять вентиляційні системи, де вони передбачені, вирішуються індивідуально і питання облаштування туалетів.  Аналогічні роботи відбуваються і в решті закладів, навчальний процес у яких планують відновити з 1-го вересня.

Загалом Владислав Атрошенко оцінив стан підвальних приміщень, які оглянув, як досить непоганий, зважаючи на те, що десятками років ці площі використовували з різною метою.  

    — Звісно, ми 30 років незалежності використали так, що ми не можемо, на жаль, збудувати нові сучасні приміщення з дотриманням всіх вимог, так як сьогодні в Ізраїлі. Це надзвичайно недешева справа і я переконаний, що маючи такого сусіда ми маємо врешті прийти до таких ДБНівських вимог. Але сьогодні ми використовуємо ті приміщення, які є. Той спадок, який нам залишили, ми намагаємося облаштувати таким чином, аби всі вимоги стосовно безпеки були дотримані, — говорить Владислав Атрошенко. — Постійно, всі 30 років, у нас недофінансовувалася освіта. За умови систематичного недофінансування з року в рік практично той стан підвальних приміщень, який ми бачимо, він близький до ідеального. Для того, щоб це все зробити нормальними приміщеннями — треба кошти. На сьогодні нас в першу чергу хвилює питання безпеки. А ці підвальні приміщення це забезпечують на 1000%.

За рахунок міського бюджету будуть виконані всі необхідні роботи для облаштування укриттів, куди у випадку тривоги переміщатимуться школярів і колективи.

Паралельно з цим працюють органи місцевого самоврядування і над ліквідацією наслідків бойових дій. Наприклад, як ось у цьому закладі освіти.

    — Цей заклад отримав пошкодження. Загалом проведена оцінка і виготовлений технічний звіт, дефектний акт. Зараз укладено угоду про заміну вікон, які були пошкоджені. Окремо розробляється проєкт, оскільки в кут приміщення були прильоти і там пошкоджено перекриття, до кінця тижня мають бути завершені проєктні роботи, — повідомив начальник Управління освіти Василь Білогура.

Забезпечити якісний та навчальний процес — означає повернути певну частину чернігівців у рідне місто. Над цим власне і працює сьогодні Чернігівська міська рада.

Небезпека ракетних обстрілів зберігається абсолютно на всій території України, і в Чернігові наразі не більш небезпечно, ніж в будь-якому іншому населеному пункті.

    — Я не можу сказати мешканця, що давайте зараз поїдемо всі на три роки і потім ми повернемось, коли закінчиться війна, тому що  прекрасно розумію якщо так сказати, то ми точно виграємо війну, але ми можемо втратити місто,  — говорить Владислав Атрошенко

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Кубку світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт Чернігівський спортсмен виборов бронзову нагороду 14:09

У період з 17 по 19 березня 2023 року в місті Інсбрук (Австрія) відбувся Кубок світу з кікбоксингу WAKO в розділах поїнт-файтинг та лайт-контакт.

Чернігівська область виборола ІІ командне місце на чемпіонаті України з біатлону серед юніорів 14:07

З 10 до 17 березня у селі Яворів, Львівської області проходив чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат, де команда Чернігівської області зайняла ІІ командне місце.

Чернігівську районну державну адміністрацію очолив Андрій Попик 14:04

Головою Чернігівської районної державної адміністрації призначено Андрія Попика. Відповідне розпорядження 34/2023-рп підписав 24 березня, Президент України Володимир Зеленський.

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року

Обстріли окупаційними військами зс рф за період з 20 по 26 березня 2023 року 14:02

За даними ДПСУ, всього за попередній тиждень з території Брянської області ворогом здійснено 19 обстрілів околиць 10 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 130 вибухів.