Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 04:13:50

У Чернігові створили майданчик, де психологи надаватимуть малечі та підліткам всебічну підтримку

08.06.2022   14:30Агенцiя

Хаб гуманітарної та соціально-психологічної допомоги дітям почав працювати у Чернігові з 7 червня. Ідея належить фахівцям Управління освіти ЧМР, Центру професійного розвитку педагогічних працівників та представникам міжнародного БФ «Жовто-блакитні крила».

Для функціонування цього майданчика створена відповідна матеріальна база та графік занять. Фахівці окремо займатимуться з дітьми дошкільного віку, і окремо з учнями шкіл. Також відбуватиметься обмін досвідом, надаватимуться консультації і для самих психологів закладів освіти.

— Внаслідок російської агресії галузь освіти Чернігова зазнала значних руйнувань. Дуже велика частина будівель закладів, як дошкільної, так і загальної середньої освіти пошкоджені. На сьогодні діяльність Управління освіти націлена на два напрямки: перший — відновлення матеріальної бази, а другий, дуже важливий для освітян — психологічна підтримка дітей, надання їм допомоги психологів та інших фахівців, живого спілкування.

У межах реалізації цих напрямків є велика робота з налагодження співпраці з міжнародними організаціями. Завдяки підтримці міжнародного благодійного фонду «Жовто-блакитні крила» напрямок надання психологічної підтримки дітям запрацював у Чернігові. Між Управлінням та цим благодійним фондом підписаний Меморандум, який передбачає спільну діяльність в реалізації даного напрямку, створення хабу і подальше його функціонування, — розповів начальник Управління освіти Василь Білогура.

 

Хаб відкритий абсолютно для всіх дітей

Психологи тут працюватимуть з різними категоріями дітей, заняття проводитимуть згідно з їхніми віковими особливостями, відбуватиметься індивідуальне та групове консультування.

Для дошкільнят буде ігрова терапія, для дітей молодшого шкільного віку підключатимуть арт-терапію та пісочну.

Для підлітків, які вже майже дорослі, підбиратиметься інші форми психологічної підтримки та роботи.

— Дітей треба приводити в нормальний психологічний стан. Чим раніше ми почнемо працювати, тим краще зможемо зберегти нормальний психологічний стан наших дітей, — зауважила психологиня Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ілона Гусєва.

Координатор міжнародного благодійного фонду «Жовто-блакитні крила» Юрій Гайдученко розповів, що свою діяльність фонд розпочав із 2014 року на територіях, де проводяться чи проводились бойові дії. Вони допомагають дітям у різних ініціативах, надають гуманітарну допомогу, а, перш за все, соціально-психологічну підтримку і розвиток життєвоважливих навичок у дітей та підлітків.

— Є декілька цілей цього хабу. Перш за все, це гуманітарна місія, допомога родинам, які опинилися в кризових ситуаціях. Для Фонду дуже важливо було підтримати дітей та підлітків після пережитого драматичного досвіду, допомогти усвідомити його, виробити певні життєві навички, розвиток емоційного інтелекту. І, звичайно, надається психологічна, соціальна допомога родинам із дітьми, зокрема, консультування батьків з тих чи інших питань, — додав він.

На сьогодні фонд «Жовто-блакитні крила» підтримує більше восьми різних локацій. Це прихистки для внутрішньо переміщених осіб, де перебувають сім’ї з дітьми з різних територій, де відбуваються бойові дії. Такі хаби соціально-психологічної допомоги працюють вже в Ірпині, Вишгороді, Яремче. Надається гуманітарна допомога — продовольчі пакунки, одяг та засоби гігієни.

— Хотілося, щоб це був осередок, куди діти хотіли би повертатися та отримувати психологічну підтримку, звертатися за допомогою. І звичайно, це такий місточок між батьками і дітьми, тому що ми розуміємо, що ефективна психологічна підтримка може бути тільки тоді, коли батьки теж мають ресурс для допомоги дітям, коли вони розуміють, яким чином зарадити своїм дітям, тому стресу та як його подолати, — додав координатор міжнародного благодійного фонду «Жовто-блакитні крила».

Інформація про проведення занять буде на сайті Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків

У Ніжині викрито «лабораторію» з виготовлення наркотиків 12:01

За належної взаємодії прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, слідчих СУ ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УСР в Чернігівській області ДСР НП України викрито групу осіб, які налагодили схему збуту наркотичних засобів на території м. Ніжина Чернігівської області.

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім

На Прилуччині поліцейські притягнули до відповідальності продавця магазину за продаж алкоголю неповнолітнім 11:58

Співробітники ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції склали два адміністративні протоколи на продавця магазину в Талалаївській громаді, який продав алкоголь неповнолітнім.

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій

Чернігівська міська рада: про Чернігівську ТЕЦ без маніпуляцій 11:56

У зв'язку зі зверненням Чернігівської міської ради до Уряду з проханням провести екстрене засідання Штабу з підготовки до опалювального сезону під час воєнного стану, щоб не допустити зрив опалювального сезону у місті, відповідаємо на найактуальніші питання, пов’язані з цим рішенням.

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло

У Ніжині молоді лікарі отримали службове житло 11:52

Міська рада продовжує роботу з покращення медичних послуг та медобслуговування в Ніжинській громаді, залучаючи в місто молодих спеціалістів.

Потужна інформаційна підтримка та реальна допомога у відбудові: Чернігівщина та Франція поглиблюють партнерські відносини 11:48

Найближчим часом до області надійде 6 мостів, будматеріали та інша гуманітарна допомога від Франції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини