Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:10:06

У Чернігові відкрили регіональний навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну «ІМПЕРІЯ МОДИ»

14.01.2022   16:34Агенцiя

У Чернігові 13 січня відкрили регіональний навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну «ІМПЕРІЯ МОДИ».

Розташований він у приміщенні Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування, що на вул. Козацька, 11-а.

Тепер майбутніх модельєрів та дизайнерів тут навчатимуть за допомогою системи автоматизованого проєктування (САПР). Завдяки їй технологічний процес проектування виробу, а саме одягу, відбувається повністю автоматично. Таке сучасне виробництво передбачає не тільки створення якісних моделей, а й перевірку їх посадки на 3D-манекені. Програмний комплекс також включає технічну послідовність, опис моделі та інші складові.

Програма САПР складається з 4 підпрограм: дизайн – створення базової конструкції будь-якої моделі одягу, конструктор, 3D-манекен та розкладальник. А вже змодельовані лекала роздруковуються за допомогою плоттера.

Окрім цього сучасного програмного забезпечення у Центрі є й сучасне технічне: смарт-панель, потужні комп’ютери для учениць та викладачів, додаткове обладнання для вивчення предметів швейного профілю.

На урочисту презентацію цього Центру були запрошені почесні гості, яким також показали оновлену швейну майстерню з новітнім обладнанням, на якому шиють нові моделі одягу.

Директорка закладу освіти Світлана Михалко подякувала очільнику Чернігова за підтримку у реалізації такої ідеї. На створення центру з міського бюджету виділено 350 тис. грн. Загальна ж вартість реконструкції - 1,5 млн грн, більша частина коштів - державна субвенція. Також окремі роботи виконані за рахунок власних коштів закладу, зароблених на швейних підприємствах Чернігова.

- Ми, дійсно, свідомо реалізували цей проєкт. У нас місто, де історично розвинута легка промисловість, це ваш профільний напрямок. Ці інвестиції слугуватимуть підготовці якісних спеціалістів, які потім прийдуть на виробництво і будуть конкурентними, - прокоментував реалізацію проєкту чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час огляду відремонтованих кабінетів.

Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура висловив переконання, що саме розвинений заклад професійно-технічної освіти – це фундамент економічного майбутнього чернігівських підприємств та Чернігова.

- Дуже приємно, що в період реформування галузі освіти ми орієнтуємося на профтехосвіту, на профільний ліцей, на здобуття професій. Дуже добре, якщо ми будемо відкривати хоча б по одному такому навчально-практичному центру в кожному закладі профтехосвіти щороку. Переконаний, як би технології не розвивалися, але те обладнання, яке вже зібрано тут, дасть можливість тим дітям, які приходять сюди за знаннями, за вміннями, бути конкурентними у даній професії, - зазначив він.

Заклади професійно-технічної освіти Чернігова, яких наразі у місті п’ять, здійснюють підготовку фахівців з 38 професій. У вищому професійному училищі побутового обслуговування готують фахівців із 8 робітничих професій та фахових молодших бакалаврів за спеціальностями «Технології легкої промисловості», «Перукарське мистецтво та декоративна косметика». Викладацький склад налічує 70 осіб, які навчають 581 учнів. Серед них діти не тільки з Чернігова та області, а й з інших областей України.

Заклад освіти тісно співпрацює з роботодавцями Чернігова: ТОВ «Сівертекс», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», ПрАТ «ТК Стиль», Чернігівською фабрикою головних уборів.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.