Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:33:54

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

08.12.2021   13:17Агенцiя

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.

Тренінг назвали «На шляху до нової якості життя. Як вийти з трудоголізму і не зійти з розуму».
Його модератором виступила психолог Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Огорілко.
Учасники інтерактиву розібралися у причинах та індикаторах трудоголізму; вчилися, яким чином можна здійснювати профілактику трудоголізму у педагогічних працівників через відновлення внутрішніх емоційних та психологічних ресурсів; «приміряли» на себе методи відновлення та регуляції власних психоемоційних станів.
Лариса Борсяк провела декілька ресурсних тілесно-терапевтичних вправ, серед яких авторська гра-руханка «Бутерброд».
Олена Супруненко навчила колег використовувати методи арт-терапії, зокрема «Малювання на склі».
Виконання вправ «Я на роботі», «Коло дня», «Трудоголізм: за і проти», «Чим відрізняються мої робочі дні тижня?», «Моє професійне дерево» підтвердило, що професії типу «людина – людина» можуть втягувати у проблему трудоголізму набагато сильніше й інтенсивніше, ніж будь-які інші.
Учасники тренінгу також продіагностували себе на предмет того, як робота впливає на їхнє здоров’я; розширили свої знання про методи самодопомоги у випадку перевтоми на роботі; ознайомилися з антистресовою гімнастикою після важкого робочого дня; отримали психологічні поради щодо збереження психічного здоров’я.
«Як результат участі у подібному заході практичні психологи та соціальні педагоги ЗЗСО отримали цілий арсенал знань, практичних навичок, діагностичного інструментарію для здійснення роботи з попередження трудоголізму серед педагогічних працівників», - йдеться в повідомленні.
Так, Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників, працює не лише над професійним розвит освітян міста, але й про їхнє психологічне здоров’я.
«Впевнені, що тема трудоголізму насамперед має бути висвітлена практичним психологам і соціальним педагогам, адже вони, як ніхто інший у закладі освіти, повинні знати і використовувати методи роботи з попередження трудоголізму серед педагогічних працівників», - йдеться у повідомленні.

Фото: Прилуцька міська рада
priluki.city

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.