Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 17:10:07

Щоб робота приносила радість: у Прилуках освітяни та психологи об’єдналися проти трудоголізму

08.12.2021   13:17Агенцiя

6 грудня практичні психологи Прилуцького центру творчості дітей та юнацтва (ЦТДЮ) провели для професійної спільноти фахівців психологічної служби системи освіти тренінг з діагностичним практикумом, де також попрактикували методи арт-терапії, інформує Прилуцька міська рада.

Тренінг назвали «На шляху до нової якості життя. Як вийти з трудоголізму і не зійти з розуму».
Його модератором виступила психолог Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Огорілко.
Учасники інтерактиву розібралися у причинах та індикаторах трудоголізму; вчилися, яким чином можна здійснювати профілактику трудоголізму у педагогічних працівників через відновлення внутрішніх емоційних та психологічних ресурсів; «приміряли» на себе методи відновлення та регуляції власних психоемоційних станів.
Лариса Борсяк провела декілька ресурсних тілесно-терапевтичних вправ, серед яких авторська гра-руханка «Бутерброд».
Олена Супруненко навчила колег використовувати методи арт-терапії, зокрема «Малювання на склі».
Виконання вправ «Я на роботі», «Коло дня», «Трудоголізм: за і проти», «Чим відрізняються мої робочі дні тижня?», «Моє професійне дерево» підтвердило, що професії типу «людина – людина» можуть втягувати у проблему трудоголізму набагато сильніше й інтенсивніше, ніж будь-які інші.
Учасники тренінгу також продіагностували себе на предмет того, як робота впливає на їхнє здоров’я; розширили свої знання про методи самодопомоги у випадку перевтоми на роботі; ознайомилися з антистресовою гімнастикою після важкого робочого дня; отримали психологічні поради щодо збереження психічного здоров’я.
«Як результат участі у подібному заході практичні психологи та соціальні педагоги ЗЗСО отримали цілий арсенал знань, практичних навичок, діагностичного інструментарію для здійснення роботи з попередження трудоголізму серед педагогічних працівників», - йдеться в повідомленні.
Так, Прилуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників, працює не лише над професійним розвит освітян міста, але й про їхнє психологічне здоров’я.
«Впевнені, що тема трудоголізму насамперед має бути висвітлена практичним психологам і соціальним педагогам, адже вони, як ніхто інший у закладі освіти, повинні знати і використовувати методи роботи з попередження трудоголізму серед педагогічних працівників», - йдеться у повідомленні.

Фото: Прилуцька міська рада
priluki.city

Останні новини Чернігівщини

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року