Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 07:09:22

14 бюджетів громад втратять частину освітньої субвенції

02.12.2021   09:10Агенцiя

Опубліковано проєкт державного бюджету на 2022 рік (ред. до 2 читання). Змінено підходи до розподілу освітньої субвенції.

 

Видатки на галузь зросли на понад 8%, відповідно на таку ж цифру має зрости дохід педагогів, адже з 1 грудня зросла ЄТС. Але не всі бюджети Чернігівщини матимуть відповідне зростання трансфертів.
 
Найбільше зростання обсягу освітньої субвенції матимуть бюджети Олишівки (+33%), Плисків (+21%) та Нової Басані (+20%). Обласний бюджет має +15%, а місто Чернігів +12%.
 
Більшість бюджетів матиме зростання освітньої субвенції на рівні +1-2%, а бюджети Семенівки, Борзни та Понорниці навпаки втратять відповідно 5-7-9% порівняно з 2021 роком. Загалом зменшення обсягів освітньої субвенції торкнеться 14 з 58 місцевих бюджетів області.
 
В пошуках оптимальної формули освітньої субвенції знову вийшло щось, що вийшло. Знаю, що багато громад вже заявили про нестачу, навіть при хорошому показнику наповнюваності класів. При тому що значну частину видатків на освіту місцеві бюджети не зможуть покрити за рахунок додаткової дотації, адже її обсяг зменшено у 2 рази.
 
З хорошого - показник базової дотації для бюджетів області зменшився на 60 млн.грн. (з 310 до 250), що свідчить про зростання спроможності місцевих бюджетів Чернігівщини на фоні всеукраїнського показника.
 
Бюджетна дедецентралізація триває.Ратан АХМЕДОВ

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини