Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 лютого, 20:39:14

Вакцинація освітян — це запорука безпеки вчителів й учнів в умовах ковіду та єдиний шанс продовжити навчання офлайн

09.09.2021   10:25Агенцiя

На цьому акцентував голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус сьогодні, 7 вересня, під час виїзного брифінгу в Прилуцькому районі.

— Вкотре наголошую, що вакцинація — це єдиний спосіб уберегти себе і своїх близьких від небезпечних наслідків Covid-19. Уже з’явився новий та більш небезпечний штам «Дельта», можливо, будуть й інші. Ми маємо бути свідомими та готовими до нової хвилі коронавірусу. Тому ще раз звертаюся до всіх жителів Чернігівщини — вакцинуйтеся! Тільки так ми зможемо убезпечити себе від ковіду, — зазначив очільник ОДА.

Також В’ячеслав Чаус повідомив, що у разі переходу Чернігівщини в «жовту» чи «помаранчеву» карантинні зони, школи, де кількість щеплених працівників менше ніж 80%, перейдуть в онлайн-режим.

— Я як батько усвідомлюю, що офлайн-освіта якнайкраще може забезпечити нормальний навчальний процес. Для дітей дуже важливий контакт очі-в-очі з вчителем. Це позитивно впливає і на якість освіти, й загалом на розвиток школярів, — наголосив керівник облдержадміністрації.

Наразі область перебуває у "зеленому" спектрі за рівнем епідеміологічної небезпеки по COVID-19. Тож поки що всі освітні заклади працюють у звичному форматі. Але вже з понеділка, 13 вересня, на думку міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, в країні можуть посилити карантинні обмеження. Оскільки вже зараз в багатьох регіонах перевищенні пороги «ковідних» показників. У такому разі більшість шкіл Чернігівщини перейдуть в офлайн-режим. Станом на 6 вересня двома дозами вакциновано 32,6% співробітників шкіл області.

— Ми маємо ще трохи часу, щоб педагоги щепилися хоча б першою дозою вакцини. Оскільки на перших порах до 80% вакцинованих в навчальних закладах додаватиметься відсоток тих, хто отримав одне щеплення. Проте зволікати не варто, — зазначив В’ячеслав Чаус. За його словами, про це компромісне рішення йшлося на селекторі за участю представників Офісу Президента, профільного міністра та голів облдержадміністрацій.

Нагадаємо, що кількість вакцинованих від COVID-19 осіб в області за минулий тиждень збільшилася на 3% (+23 783 особи). З них:

— щеплених першою дозою — на 1% (+8 386 осіб);

— щеплених двома дозами — на 1,9% (+15 397 осіб).

Довідково. Контактуючи з великою кількістю людей щодня, освітяни мають підвищений ризик заразитися COVID-19. Саме тому всі заклади освіти можуть організувати щеплення охочих працівників, запросивши мобільну бригаду з імунізації. Крім того, вчителі можуть вакцинуватися у найближчому пункті чи центрі масової вакцинації.

Відповіді експертів на запитання освітян про щеплення доступні у збірці МОЗ та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні

На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15

Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.

Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10

10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:15

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11

З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.

Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49

Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.