Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:21:38

Линовиця та довкілля: далі буде…

06.09.2021   14:54Агенцiя

«Дорогу здолає той, хто йде. Опікуючись питаннями захисту довкілля нашої громади, ми побачили не лише варіанти вирішення екологічних проблем, а й можливості змінювати нашу громаду на краще, робити її привабливою та комфортною для себе та наших гостей», −

 − саме такі враження пролунали від працівників селищної ради та жителів Линовицької громади, які взяли участь у проєкті «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади». Спілкування проходило у рамках підсумкової консультації, що відбулася в Линовиці 28 серпня 2021 р.

Впродовж десяти місяців реалізації проєкту, Линовицька громада за підтримки експертів Сіверського інституту регіональних досліджень доопрацювала та затвердила нову Стратегію розвитку, в якій захист довкілля визначений одним з пріоритетних напрямків. Водночас Линовицька громада першою в Чернігівській області пройшла процедуру стратегічної екологічної оцінки на проєкт Стратегії відповідно до чинних вимог законодавства. Окрім цього, розроблені 4 проєкти регуляторних актів та галузева  відповідна галузева програма, які також спрямовані на реалізацію політики захисту довкілля громади. Також серед продуктів проєкту – промоційний відеофільм «Линовиця та довкілля: зміни, що настають» та інфографіка, в якій покроково представлений алгоритм проходження стратегічної екологічної оцінки.

Але найголовніше – місцеві жителі отримали поштовх до змін: не лише систематично прибирають територію громади, а також пропонують та реалізують ідеї щодо її функціонального призначення і декоративного оформлення. Дедалі ошатнішими стають центр Линовиці та графський парк, триває реставрація в’їзної брами де Бальменів, яка буде візитівкою громади. Також облаштовуються зони відпочинку на водоймах, спортивні та дитячі майданчики, висаджуються дерева та квіти. Причому йдеться не лише про Линовицю як центральну садибу, відповідна практика поширюється на інші села громади.

Під час консультації обговорювали не тільки здобутки проєкту і подальшу діяльність щодо охорони довкілля, а також доопрацювали заявку на конкурс Мінрегіону «Кращі практики місцевого самоврядування», яку громада подаватиме у вересні. Загалом, екологічна складова посіла чільне місце в розвитку території громади, про що свідчать плани з подальшого озеленення її території, створення безпечних умов відпочинку на озерах та ставках, збереження та примноження природно-заповідного фонду.

Проєкт «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади» здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародний фонд «Відродження» та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Контакти: Дмитро Казіміров

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.