Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:54:29

Молодь Чернігова говорить про силу особистості

05.11.2012   15:00Агенцiя

Першого листопада відбувся безкоштовний кіносеанс на великому екрані фільму “Список Шиндлера”.

Зустріч відбулась у рамках проекту “Рівний рівному світ відкриває”. Дійство відбулося за адресою вул. Доценка, 26-А (Клуб за місцем проживання “Фортуна”). Зустрічі відбуватимуться кожного четверга! Проект реалізує громадська організація “Світанок” за фінансової підтримки Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.

Під час зустрічі були актуалізовані наступні питання: “Чи важливіше одне життя, ніж життя 1000 людей? Чи вплинув вчинок Шиндлерів на інших німців? Чи легко дотримуватися своїх поглядів без підтримки?” Обговоренні приклади ненасильницького спротиву Гитлеру в Норвегії та Данії, які показують, що стійкість в своїх поглядах може призвести до позитивних результатів без жертв для тих, хто відстоює ці погляди. (Список Шиндлера це перелік більше 1000 євреїв, яких він на свій страх і ризик врятував під час Голокосту).

Учасникам були запропоновані наступні теми для есе
Чи б стали ви під загрозою смерті приховувати в своюєму домі друга-єврея?
Якщо ти один проти всіх, це значить, що ти неправий?
Як виміряти силу особистості?
Який тиск витримає справжня особистість?

В наступний четвер (8.11.12) – перегляд фільму “Мене звуть, Кхан”, дискусію після перегляду на тему “Жарти стереотипів у нашому житті”

По результатам зустрічі, учасниками створено 3 есе. З одним із них ви маєте можливість ознайомитися:

Есе учасника дискусії (Олена Бабич)

Як виміряти силу особистості?

В пошуках відповіді на це запитання я звернулась до старої доброї фізики:F=mg. Але як адаптуватицю формулу до багатогранної та неосяжної сфери людського життя? Можливо, сила особистості вимірюється масою здійснених добрих справ помножених на прискорення, що символізує активність людини у нашому динамічному світі. Але такий висновок мене не задовольнив і я продовжила свої пошуки, наводячи свій мікроскоп на потаємні куточки людської душі. Немає пристроя, який міг би зважити, виміряти силу особистості. Це виключно суб’єктивний показник, який для різних людей може означати діаметрально протилежні особистісні якості.

Сила людини особисто для мене – це здатність тримати рівновагу у той час, коли навколишня дійсність усіляко намагається вибити нас з колії та нав’язати свої правила гри. Рівновага, як баланс між усіма сферами життя та внутрішня гармонія людини, єдність зі світом та природою. Баланс може бути досягнутий, якщо особистість налагодила взаємовідносини з собою, “повернулась до себе”, не чинить лихого та слідкує за своїми думками – не мислить зла. Сила людини – це здатність не зраджувати собі, своїм принципам, навіть якщо це не модно зараз та усіляко критикується вашим оточенням. Якщо голос і бачення усередині стає гучніше і упорядкованіше, ніж думки навколо – ти став майстром свого життя. Сила – це здатність брати відповідальність за своє життя, не перекладаючи її на суспільство, сім’ю, друзів, випадок та на свої особисті страхи, які постійно шепчуть: “Ти не зможеш… Це тобі не під силу…”. Демони усередині кожного з нас здатні знайти тисячу і одне виправдання нашим невдачам. Часом промовчати, утриматись від зворотної агресії мудріше та сильніше, ніж випустити пар та продемонструвати “діапазон своєї величі”.

Цікавим ще є той механізм, який допомагає акумулювати вітальну енергію – життєву силу. Фрейд вважав, що в людині споконвіків борються дві стихії: Ерос і Танатос – енергія життя і енергія смерті. Чим більше динаміки, активності ми проявляємо, тим більше сил з’являється в нас, сила на здійснення намірів приходить вже в процесі їх здійснення. Певно ви помічали, що чим більше справ заплановано, тим більше можна встигнути, порівняно з інертним станом, коли ні про які плани мова й не йшла, а хотілось плити за течією. Сильно в моєму розумінні – це здатність бути собою, нести краплини життєдайного добра до скарбниці гуманізму, аплодувати зароджуючимся променям ранкового світанку, закохуватися у цей складний, але таких захоплюючий і прекрасний світ!

За детальною інформацією звертайтеся до
координатора проекту Анни Палькової
Тел: 063 4687070

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини