Учнівство Чернігівщини реалізує проєкт від Представництва ЄС в Україні
У Чернігівському обласному педагогічному ліцеї стартував проєкт «Безпека у цифровому просторі – знаємо права, користуємось можливостями» за підтримки проєкту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні».

Уже вдруге заклад освіти одержав перемогу в конкурсі проєктів євроклубів від Представництва ЄС. Минулого року це була ініціатива, присвячена темі екології. Цього року актуальною, на думку самих учнів, є тема безпеки в мережі інтернет.
Не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо ризиків у цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Тож, проєкт «Безпека у цифровому просторі – знаємо права, користуємось можливостями» допоможе стейкхолдерам дізнатися більше про свої права та вміти їх захистити, зрозуміти, як діяти в складних ситуаціях. А також отримати поради, як критично ставитися до інформації та оточувати себе лише корисним контентом у Інтернеті.
21 травня відбулися перші інформаційні зустрічі у рамках реалізації проєкту. Вони стануть запорукою створення пам’яток «Безпека в Інтернеті», що будуть поширюватися серед шкіл Чернігівщини та мешканців області.
До учнівства з тренінгом завітала Наталія Кулікова, юристка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. Під час зустрічі учні й учениці змогли обговорити основні правила безпеки в Інтернеті під час користування соціальними мережами та оплатою в інтернет магазинах. А також розмірковували над поняттям «власний щит безпеки» - хто зможе допомогти при відчутті себе в небезпеці (друзі, батьки, педагоги, екстренні служби). Тренінг викликав надзвичайну цікавість серед учнівства. Тож, сподіваємося, спілкування продовжиться.
Під час онлайн зустрічі зі Світланою Тарабановою (Всеукраїнська організація «Жіночий консорціум України») учні й учениці обговорили правила безпечного знайомства в Інтернеті. А також змогли проаналізувати відеоролик «Мало знала: телефон дитячої лінії», який був створений громадською групою «Голоси дітей» за підтримкою Жіночого Консорціуму України та Ради Європи.
До онлайн події на платформі Zoom долучилися партнерські євроклуби - Євроклуб "Сузір’я", село Леляки Баришівського району, координаторка Тетяна Лепеха та Євроклуб Diversity Ліцею імені Олени Пчілки м.Ковеля Волинськоі області (координаторка Вікторія Гарбуз).
Попереду – соціологічне дослідження з теми, розробка, друк та поширення пам’ятки, подальші зустрічі зі спеціалістами в цій сфері. Запрошуємо всіх зацікавлених до реалізації проєкту! Прямуємо разом!
Координаторка проєкту – Антоніна Федорченко, тел. 0635342703
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.