Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 07:24:03

Результати ЗНО випускників чернігівських шкіл входять до десятки найкращих в Україні

23.10.2012   19:07

23 жовтня відбулося засідання прес-клубу “Ділове слово” управління у справах преси та інформації на тему “Особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року” за участю директора Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлани Сакаєвої та завідувача відділу моніторингу Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського Інни Кузьменко.

Світлана Сакаєва розпочала свій виступ з підбиття підсумків минулорічного ЗНО.

У 2012 році із 9086 випускників 2012 року зареєструвався для участі в ЗНО 7891 випускник (86,8%). Взяли участь у тестуванні 9300 абітурієнтів, із них випускників 2012 року – 7891 особа (84,8% від кількості зареєстрованих). Учасниками пробного зовнішнього оцінювання стали 3333 особи (35,8%). Вони обрали в середньому 1,5 предмети.

У 2012 р. школярі Чернігівщини покращили результати ЗНО з фізики й математики (4-те місце проти 15-го і 14-го у 2011 році), хімії (5-те місце проти 11-го), німецької мови (6-та позиція проти 22-ої). З французької мови абітурієнти Чернігівщини показали найкращий в Україні результат і посіли перше місце. Результати ЗНО випускників чернігівських шкіл входять до десятки найкращих регіонів Україні. Зараз Чернігівщина має 28 двохсотбальних результатів у 26-ти осіб. Тобто, двоє абітурієнтів двічі отримали по 200 балів. За словами Світлани Сакаєвої, максимальну оцінку одержало багато медалістів, учасників олімпіад та членів Малої академії наук (МАН), що підтверджує високу якість їхньої підготовки. Однією зі складових таких високих результатів, за словами виступаючої, є участь чернігівських абітурієнтів у пробному тестуванні.

Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні має велике значення для абітурієнтів, оскільки воно ознайомить майбутніх абітурієнтів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році. Також учасник зможе навчитися ефективно розподіляти час, призначений для виконання тестів, психологічно адаптуватися до умов проведення зовнішнього оцінювання і відчути себе впевненим під час ЗНО – 2013. На персональній сторінці кожен учасник пробного тестування зможе дізнатися місце свого результату серед інших учасників у рейтингових балах за шкалою 100 – 200 балів.

Цього року для осіб, які мають намір вступати до вищих навчальних закладів і виявили бажання ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, пробне зовнішнє незалежне оцінювання буде проводитися 23 та 30 березня 2013 року.

Дати проведення пробного тестування:
• 23 березня 2013 р. – українська мова та література, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська), російська мова, біологія, фізика, всесвітня історія;
• 30 березня 2013 р. – математика, історія України, хімія, географія, світова література.

Проведення пробного тестування забезпечують регіональні центри оцінювання якості освіти за кошти фізичних і юридичних осіб. Цього року пункти тестування, для зручності абітурієнтів, були створені в кожному районі, окрім Ріпкинського. Очікується, що у ЗНО – 2013 на Чернігівщині візьмуть участь орієнтовно 9 – 10 тис. осіб.

Реєстрація здійснюється учасниками особисто лише через мережу Internet з 1 до 30 листопада 2012 року.
Вартість одного тестування для абітурієнта складає 89 гривень.

Тести для зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами; світової літератури – російською мовою.

Особливістю пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року є запровадження пробного тестування зі світової літератури.
Детальну інформацію щодо умов реєстрації та проходження пробного зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://kievtest.org.ua)

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.