Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 квітня, 11:41:38

Відбувся семінар "Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня"

26.03.2021   13:15Агенцiя

25 березня перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом із головою Чернігівської районної ради Миколою Силенком та директором Департаменту розвитку економіки та сільського господарства облдержадміністрації Олександрою Хомик взяли участь у семінарі «Територіальні громади в контексті реформи субрегіонального рівня».

Захід для очільників територіальних громад Чернігівського району, у складі якого Чернігівська, Городнянська, Остерська міські ради; Березнянська Гончарівська, Деснянська, Любецька, Олишівська, Куликівська, Михайло-Коцюбинська, Добрянська, Седнівська, Ріпкинська, Козелецька селищні ради; Іванівська, Киїнська, Киселівська Кіптівська, Новобілоуська, Тупичівська сільські ради, відкрив директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Володимир Бойко.

Звертаючись до учасників семінару перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш наголосила на тому, що керівництво обласної ради відкрите до спілкування з людьми і не прив'язується до визначених годин прийому громадян та готове разом із усіма представниками громад спільно працювати над вирішенням нагальних питань в інтересах розвитку Чернігівщини.

Учасники заходу вели мову про те, що реформа децентралізації відбувається, а законодавча база відстає, тому аби реформування проходило синхронно з вимогами та потребами суспільства необхідно насамперед внести зміни до Конституції. Суттєвого перегляду потребує низка важливих законів.

Юрій Ганущак, який є одним із розробників теорії децентралізації та територіальної організації виконавчої влади, під час семінару детально проаналізував зміст законопроєктів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації», ознайомив присутніх із складовими проєктів законодавчих актів щодо адміністративно-територіального устрою України. За словами виступаючого, зараз настав час для інтелектуального законодавства, у якому місцевому самоврядуванню відводилася роль не «молодшого брата», а партнера.

Експерт з питань місцевого самоврядування поінформував про критерії та принципи розмежування повноважень між державними і самоврядними органами, функції та основи організації виконавчої і представницької влад та інші важливі теми, які виникли в учасників семінару за короткостроковою програмою.

Останні новини Чернігівщини

Усучаснений музей Прилук

Усучаснений музей Прилук 11:35

Музеї у сучасному суспільстві розглядаються як невід’ємна складова його соціокультурного простору. Музей, як специфічний, багатофункціональний соціокультурний механізм передбачає широкі контакти з громадськістю та надання своїх культурних послуг.

Ніжин: відбулось чергове 9 засідання сесії Ніжинської міської ради

Ніжин: відбулось чергове 9 засідання сесії Ніжинської міської ради 11:22

22 квітня відбулось чергове 9 засідання сесії Ніжинської міської ради.

Чернігів: міська комісія з техногенно-екологічної безпеки визнала скасування протиепідемічних заходів передчасним

Чернігів: міська комісія з техногенно-екологічної безпеки визнала скасування протиепідемічних заходів передчасним 11:14

Засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося в Чернігівській міській раді 22 квітня.

Олена Дмитренко ознайомилась із проєктами розвитку Менської громади та відвідала Блистівський старостинський округ

Олена Дмитренко ознайомилась із проєктами розвитку Менської громади та відвідала Блистівський старостинський округ 11:00

Голова обласної ради Олена Дмитренко перебувала із робочою поїздкою в Менській територіальній громаді, де побувала в Блистівському старостинському окрузі.

Розпочала роботу комісія з питань обліку майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей при ОДА

Розпочала роботу комісія з питань обліку майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей при ОДА 10:50

22 квітня заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Дума провела перше засідання комісії з питань обліку майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.