Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 00:48:57

Дотримання доброчесності – головний принцип заповнення посадовцями електронних декларацій

20.02.2021   10:23Агенцiя

19 лютого в обласній раді відбулося навчання посадових осіб місцевого самоврядування з основних засад державної антикорупційної політики.

Відкриваючи захід, голова обласної ради Олена Дмитренко побажала присутнім результативної роботи та розширення компетенцій із порядку застосування законодавчих норм щодо запобігання корупції, адже дотримання доброчесності має бути основою в роботі органів публічної влади.

Програма підвищення кваліфікації з антикорупційного комплаєнсу, яку презентували столичні адвокати Ігор Степанов та Юлія Шевченко, включала обговорення теми запобігання корупційним та пов'язаними з ними правопорушенням, а також особливостей декларування у поточному році за новими правилами.

Навчання працівників виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради пройшло за модульною системою. Спочатку Ігор Степанов надав роз'яснення стосовно обмежень, пов'язаних із роботою в органах представницької влади та суміщенням і сумісництвом з іншими видами діяльності. Спікер назвав обмеження щодо одержання подарунків і неправомірної вигоди та детально пояснив, у яких випадках і коли спільна робота близьких осіб перетворюється на конфлікт інтересів.

В межах модульного блоку «Фінансовий контроль» Юлія Шевченко ознайомила посадовців із новими правилами подання щорічних декларацій за 2020 рік, вимогами та методичними рекомендаціями Національного агентства з питань запобігання корупції у сфері фінансового контролю і одночасно розповіла про спецперевірку як один із механізмів запобігання та протидії корупції.

Посадовці виконавчого апарату та управління комунального майна обласної ради проконсультувалися з юристами стосовно новацій антикорупційного законодавства, які стануть у нагоді під час заповнення щорічних декларації та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані. Адвокати акцентували увагу на термінах заповнення та подання фінансової звітності до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та нагадали присутнім, що подання щорічних декларацій традиційно стартувало 1 січня і цього року триватиме до 1 квітня.

Під час зустрічі також мова йшла й про інші аспекти формування доброчесних звичок та практичні питання, дотичні до антикорупційної тематики, які посадові особи місцевого самоврядування порушували у своїх запитаннях у ході ділового спілкування.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 137 нових випадків COVID-19

Виявлено 137 нових випадків COVID-19 18:30

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 5 березня в області зафіксовано 137 нових випадків COVID-19.

Оновлена фотодокументальна виставка

Оновлена фотодокументальна виставка "Чернігівські шляхи Т.Г. Шевченка" - на вебсайті Державного архіву області 14:27

Напередодні дня народження Тараса Шевченка Державний архів Чернігівської області підготував до експонування оновлену фотодокументальну виставку «Чернігівські шляхи Т.Г. Шевченка». До неї увійшло більше 30 документів, які хронологічно охопили період 1844 – 2006 років.

Судові охоронці підсумували результати роботи за лютий

Судові охоронці підсумували результати роботи за лютий 13:45

4 березня в Територіальному управлінні Служби судової охорони у Чернігівській області провели нараду щодо підведення підсумків службової діяльності в лютому.

Городнянська міська лікарня отримала авто

Городнянська міська лікарня отримала авто 13:33

Вантажопасажирський УАЗ став помічником Городнянської міської лікарні.

Заробітна плата в області в січні 2021 року. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в січні 2021 року. ДОВІДКА 13:24

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в січні 2021 року становила 9877 грн. Це в 1,6 рази вище мінімальної заробітної плати (6000 грн) та на 16,5% – ніж рік тому.