Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 12:37:58

Про впровадження нових проектів системи безоплатної вторинної правової допомоги розповідали поліцейським Чернігова

06.02.2021   11:20Агенцiя

Для кращої поінформованості співробітників органів ГУНП у Чернігівській області про сервіси та проекти системи безоплатної правової допомоги, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська та начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Якубенко провели правопросвітницький захід.

Про хід реалізації проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення” розповіла присутнім Олеся Пирковська.

Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення, застосовується за чотирьох умов:
– Перша – наявність потерпілої сторони;
– Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості;
– Третя – визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;
– Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.
У випадку, якщо обставини кримінального провадження відповідають умовам Порядку реалізації пілотного проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”, прокурор інформує неповнолітнього, його законного представника та потерпілого про можливість реалізації Програми шляхом залучення Регіональним центром з надання БВПД посередника та укладання угоди про застосування Програми.
Посередниками у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою. Вони сприяють сторонам у примиренні та допомагають з’ясувати, якого саме відшкодування потребують сторони.

Таким чином, медіація вже на ранньому етапі сприяє виведенню неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу, допомагає уникнути кримінального світу. Це не означає, що порушник взагалі не нестиме відповідальність, адже він має відшкодувати заподіяну шкоду потерпілому, а також пройти процес ресоціалізації. А далі з неповнолітнім працюватимуть спеціалісти, щоб допомогти вирішити проблеми, які призвели до правопорушення, – зазначила Олеся Пирковска.

У 2020 році урядом було запроваджено проект “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” (надалі-Проект), який реалізовується системою безоплатної правової допомоги. У Чернігівській області Проект реалізовується центрами та бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги за координації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правої допомоги у Чернігівській області, – розповіла Олена Якубенко.

Проект запроваджений з метою захисти права землевласників та землекористувачів у зв’язку з відкриття ринку землі.
З 1 липня 2021 року в Україні буде дозволено продаж земель сільськогосподарського призначення з певними обмеженнями. Продаж земель буде відбуватися в декілька етапів, які відрізняються умовами купівлі та продажу земель сільськогосподарського призначення.
Так, з 1 липня 2021 року буде дозволено:
– купувати землю сільськогосподарського призначення фізичним особам, загальна площа земельних ділянок, які знаходять у власності фізичної особи не може перевищувати 100 га;
– здійснювати продаж земель сільськогосподарського призначення, які знаходять в приватній власності, продаж земель державної та комунальної власності забороняється.
До 1 січня 2024 року забороняється відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення в будь-який спосіб на користь юридичних осіб, крім переходу до банків права власності на земельні ділянки як предмет застави.
З 1 січня 2024 року буде дозволено відчуження земельних ділянок на користь юридичних осіб, загальна площа земель сільськогосподарського призначення, що знаходить у власності юридичної особи обмежується 10 000 га. Обмеження щодо загальної кількості земель сільськогосподарського призначення, що перебувають у власності фізичної особи збільшується зі 100 га до 10 000 га.

До 1 січня 2030 року вартість продажу земельної ділянки не може бути меншою за нормативну грошову оцінку.

Окрім цього, було акцентовано увагу поліцейських на такі моменти як: залучення захисника слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням, відповідно до статті 49 Кримінально процесуального кодексу України; роз’яснили моменти обов’язкової участі захисника відповідно до статті 52 Кримінально процесуального кодексу України, також, було обговорено порядок залучення захисника для проведення окремої процесуальної дії відповідно до статті 53 Кримінально процесуального кодексу України та неухильне дотримання Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, який затверджений Постановою КМУ від 28 грудня 2011 р. № 1363.

Останні новини Чернігівщини

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення 12:23

Проводиться підготовка до капітального ремонту ділянки дороги від Мільків до Охіньок. Згодом тут проводитимуть регенерацію основи та укладатимуть нове асфальтобетонне покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 6 км.

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль 12:17

За тиждень з 8 по 15 квітня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 45 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 18 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі два з ознаками кримінального правопорушення. Також складено 16 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

Чернігів: стартував цьогорічний прийом проєктів Бюджету участі

Чернігів: стартував цьогорічний прийом проєктів Бюджету участі 11:50

У Чернігові з 15 квітня розпочинається цьогорічний прийом проєктів в рамках Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі), який триватиме по 31 травня. Ці часові рамки, передбачені чинним Положенням про громадський бюджет нашого міста.

В Чернігові презентували книгу про знищені дерев’яні храми з доповненою реальністю

В Чернігові презентували книгу про знищені дерев’яні храми з доповненою реальністю 11:36

Проект «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю» презентували 15 квітня науковій громадськості Чернігова в обласному історичному музеї імені Василя Тарновського. Це масштабний проект, що складається з декількох взаємопов’язаних частин.

Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів

Повноваження старост та комунікація з жителями старостинських округів 11:31

Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації продовжує серію дистанційних навчань «Здійснення старостою своїх повноважень та пошук ефективних комунікацій із жителями старостинських округів». Чергові онлайн-сесії проводяться 15–16 квітня. Цільова аудиторія – старости старостинських округів територіальних громад області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини