Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:54:25

Про впровадження нових проектів системи безоплатної вторинної правової допомоги розповідали поліцейським Чернігова

06.02.2021   11:20Агенцiя

Для кращої поінформованості співробітників органів ГУНП у Чернігівській області про сервіси та проекти системи безоплатної правової допомоги, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська та начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Якубенко провели правопросвітницький захід.

Про хід реалізації проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення” розповіла присутнім Олеся Пирковська.

Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення, застосовується за чотирьох умов:
– Перша – наявність потерпілої сторони;
– Друга – якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості;
– Третя – визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;
– Четверта – і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.
У випадку, якщо обставини кримінального провадження відповідають умовам Порядку реалізації пілотного проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”, прокурор інформує неповнолітнього, його законного представника та потерпілого про можливість реалізації Програми шляхом залучення Регіональним центром з надання БВПД посередника та укладання угоди про застосування Програми.
Посередниками у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою. Вони сприяють сторонам у примиренні та допомагають з’ясувати, якого саме відшкодування потребують сторони.

Таким чином, медіація вже на ранньому етапі сприяє виведенню неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу, допомагає уникнути кримінального світу. Це не означає, що порушник взагалі не нестиме відповідальність, адже він має відшкодувати заподіяну шкоду потерпілому, а також пройти процес ресоціалізації. А далі з неповнолітнім працюватимуть спеціалісти, щоб допомогти вирішити проблеми, які призвели до правопорушення, – зазначила Олеся Пирковска.

У 2020 році урядом було запроваджено проект “Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” (надалі-Проект), який реалізовується системою безоплатної правової допомоги. У Чернігівській області Проект реалізовується центрами та бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги за координації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правої допомоги у Чернігівській області, – розповіла Олена Якубенко.

Проект запроваджений з метою захисти права землевласників та землекористувачів у зв’язку з відкриття ринку землі.
З 1 липня 2021 року в Україні буде дозволено продаж земель сільськогосподарського призначення з певними обмеженнями. Продаж земель буде відбуватися в декілька етапів, які відрізняються умовами купівлі та продажу земель сільськогосподарського призначення.
Так, з 1 липня 2021 року буде дозволено:
– купувати землю сільськогосподарського призначення фізичним особам, загальна площа земельних ділянок, які знаходять у власності фізичної особи не може перевищувати 100 га;
– здійснювати продаж земель сільськогосподарського призначення, які знаходять в приватній власності, продаж земель державної та комунальної власності забороняється.
До 1 січня 2024 року забороняється відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення в будь-який спосіб на користь юридичних осіб, крім переходу до банків права власності на земельні ділянки як предмет застави.
З 1 січня 2024 року буде дозволено відчуження земельних ділянок на користь юридичних осіб, загальна площа земель сільськогосподарського призначення, що знаходить у власності юридичної особи обмежується 10 000 га. Обмеження щодо загальної кількості земель сільськогосподарського призначення, що перебувають у власності фізичної особи збільшується зі 100 га до 10 000 га.

До 1 січня 2030 року вартість продажу земельної ділянки не може бути меншою за нормативну грошову оцінку.

Окрім цього, було акцентовано увагу поліцейських на такі моменти як: залучення захисника слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням, відповідно до статті 49 Кримінально процесуального кодексу України; роз’яснили моменти обов’язкової участі захисника відповідно до статті 52 Кримінально процесуального кодексу України, також, було обговорено порядок залучення захисника для проведення окремої процесуальної дії відповідно до статті 53 Кримінально процесуального кодексу України та неухильне дотримання Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, який затверджений Постановою КМУ від 28 грудня 2011 р. № 1363.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).