Викрив систему – отримав звання популіста!
В Чернігові утискають права студентів. Частина ІІ

Після моєї статті про діяльність та бездіяльність директорату Інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М. Лазаревського я отримав офіційну відповідь! В ній мене назвали брехуном, популістом та людиною, яка прагне стати відомою “на весь університет”.
Цікаво, що відповідь писав Ярослав Хромов, відомий улюбленець директорату, який неодноразова автоматично (без голосування) переобирався на посаду голови студентської ради. Тож звісно, тут певно ніякої упередженості, хоча судити читачам та студентам.
Що ж, відповідаю шановній студ. раді, директорату і всім хто цікавиться.
В статті є закиди, що я написав статтю, аби “стати відомим на весь університет”. Чесно кажучи я не сподівався на подібний резонанс, але отримував до цієї статті тільки схвальні відгуки як від студентів так і від деяких викладачів. Я не мав на меті “особисто піаритись”, а просто не можу втерпіти коли думка більшості не враховується, коли здоровий глузд ходить поруч з абсурдом. Своєю статтею, я тільки висловив думку більшості студентів, які бояться сказати про це в голос, бо ж так склалося, що ніхто не хоче мати проблем через свої висловлювання.
Я дуже радий, що завдяки моїй статті куратору не винесли догани, яку Коваленко О.Б. наказав підготувати Юді Л.А. в присутності цілої групи.
Щодо встановленого “Wi-Fi, яким можуть безкоштовно користуватись усі викладачі та студенти”. Скажіть будь ласка, відколи це він став безкоштовним? З моменту підключення бездротової мережі нею можна користуватись у разі придбання спеціальної картки поповнення, що, до речі, можна зробити у заступника директора Юди Л.А.
“Олексій Француз самочинно ініціював переобрання старости у зв’язку з тим, що вона зробила йому доречне зауваження щодо використання ноутбуку на семінарських заняттях, що є несправедливим по відношенню до тих студентів, які плідно готуються, пишуть конспекти та проводять більшість часу в бібліотеках”. Я щиро радий, що студенти мого ВНЗ багато часу проводять в бібліотеках, і це правда. Однак, якщо подивитись на проблему ширше, то проти використання ноутбуку переважна більшість викладачів взагалі не протестувала, окрім поодиноких випадків(на парах в тих викладачів технічний засіб не використовувався з поваги). Питання постало з ініціативи тієї ж таки старости, Шапки Тетяни, оскільки, з невідомих мені причин, їй постійно не подобалось користування ноутбуками іншими студентами. Тому, користуючись цією логікою, я повторю цитату зі своєї минулої статті: “…якщо у однієї людини є авто, а іншої його немає, то вона має відмовитись від користування ним, аби не пригнічувати осіб без власного засобу пересування”. Виходить що так.
Для довідки. Після цього я особисто говорив з директором інституту Коваленком О.Б. і разом з ним було досягнуто компромісу з цього питання, однак це було порушено у зв’язку з подіями, що стосуються переобрання старости.
Ноутбук – це результат технологічного прогресу, який був створений для полегшення роботи, навчання тощо. В Європі та Америці вже давно існує практика використання у вишах цього технологічного засобу. Особисто в мене є дуже багато літератури саме в електроном вигляді, а також я часто конспектую почуте одразу на ноутбуці. Коли я виходжу віповідати за кафедру, то без підручних засобів, ноутбук залишається на столі.
Було приведено текст “Положення про студентську раду Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧДПУ імені Т.Г. Шевченка”. Дякую за це. Але протягом двох попередніх років, будь-яка моя ініціатива, а також намагання стати депутатом студентського парламенту позбавлялись права на життя заступником директора Юдою Л.А., яка не схвалює моїх політичних поглядів, а також те, що “…можливість подання кандидатур оголошується заздалегідь” жодного разу не виконувалась, оголошень на спеціально відведених дошках ніколи не було. Тому дякую, що звернули увагу на своє упущення. Щодо того, що я “…протягом усього періоду навчання не брав участі в жодному заході та проекті, що проводились в Інституті…”, то інформація не відповідає дійсності. Наймасовіший захід було організовано до дня пам’яті жертв Голодомору. Надалі перевіряйте власну інформацію.
Щодо побажання мені студ.радою “…підвищувати власний рейтинг наполегливою працею та знанням, а не популістськими заявами та відвертою брехнею”, то щиро дякую за це. Однак хочу зауважити, що за час навчання я не мав жодного боргу з того чи іншого предмету, враховуючи те, що паралельно здобуваю другу вищу освіту у Київському національному економічному університеті. Тому сподіваюсь, що окрім намагання виправдати себе, будуть враховані всі зауваження і наш інститут стане зразком ВНЗ, який прислухається до думок своїх студентів та постійно вдосконалюється.
З повагою,
студент ІІІ курсу
Олексій Француз
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.