Міжмуніципальне співробітництво: переваги для громад
Міжмуніципальне співробітництво – універсальний інструмент, який дозволяє громадам об’єднувати наявні ресурси та спільно вирішувати за їх допомогою актуальні питання місцевого значення. Особливо це стосується громад, які не свого часу не скористалися процедурою добровільного об’єднання.

Саме на перевагах такої співпраці наголошувалося під час онлайн-навчання «Міжмуніципальне співробітництво громад: законодавство та успішні практики». Вебінар, організований Центром підвищення кваліфікації, проходив 21 грудня для працівників апаратів виконкомів рад територіальних громад області.
Спікер заходу – експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад, директор адміністрації веб-сайту «Староста Профі» Олександр Врублевський розкрив учасникам особливості підготовчого етапу, тобто визначення найбільш пріоритетних питань та проблем, відповідних інструментів для їх вирішення та результатів, які будуть отримані на основі економії власних ресурсів.
Він звернув увагу учасників зустрічі на таких моментах, як ініціювання та надання згоди на співробітництво та роз’яснив нюанси підготовки проєкту договору по співробітництво громад. Окрім цього, були проговорені юридичні та практичні аспекти виконання учасниками співробітництва договірних зобов’язань.
Своєрідним підсумком навчання стала домовленість про подальші подібні навчання, під час яких передбачається більш детальне висвітлення кожного з вищезазначених аспектів, аналіз та консультації щодо напрацьованих практик.
Водночас Центр підвищення кваліфікації і надалі приймає пропозиції щодо висвітлення найактуальніших тем від представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо висвітлення найбільш. Просимо залишати свої побажання в мессенджері офіційної сторінки Центру на Facebook або надсилати на електронну пошту Центру.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).