Активісти ГО "Екомісто" відзвітували про роботу сортувальної станції
16 жовтня на освітній станції сортування в Чернігові відбулася підсумкова прес-конференція по проєкту «Superosrters», що реалізовувався впродовж 8 місяців активістами ГО «Еко Місто» в партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром.
Проєкт «Суперсортери» – освітній екологічний проєкт, мета якого – зменшити негативний вплив на навколишнє середовище від захоронення твердих побутових відходів. Проєкт базувався на трьох головних компонентах: освітньому, інформаційно-просвітницькому та проактивному і був покликаний залучити чернігівців до роздільного збору вторинної сировини.
«Наша мрія – нуль відходів на полігоні. Вже 4 місяці на території Молодіжного центру діє освітня станція сортування. Кожну суботу та неділю ми вчимо містян правилам сортування і приймаємо на переробку всі види вторинної сировини. У нас є чудова і дуже наочна статистика. З моменту відкриття і до сьогодні ми вже відправили на переробку більше 5000 кг пластику, скла і макулатури. З реалізації ресурсоцінної сировини отримали 5643 грн, 4318 грн витратили на обслуговування станції і оплату логістичних послуг для відправки на переробку фракцій, що не приймають в Чернігові» – доповів керівник ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько.
«Командою проєкту проведено навчання для 70 еко-менторів з числа педагогів загальноосвітніх шкіл і молоді міста. В 11 школах Чернігова, що подали заявку, ми організували роздільний збір пакування за 3 фракціями (пластик, папір, метал). Я педагог молодших класів за освітою і ілюстраторка за професією, з великим задоволенням попрацювала і розробила освітню лекцію «Життя без сміття» для школярів. Наші еко-менторами вже провели близько 150 уроків у школах міста, важливу інформацію почили більше 4000 учнів» – підкреслила Альбіна Колесніченко, членкиня ГО «Еко Місто».
«Наша школа вже не перший рік приймає участь в екологічних проєктах, ініційованих ГО «Еко Місто». Ми були одними з кращих по збору відпрацьованих батарейок, а тепер хочемо стати ще більш свідомішими і налагодити сортування. Влітку я з колегами пройшла дводенний тренінг і чудово розумію актуальність проблеми, ми готові до змін» ¬– додала Юлія Масляна, педагог-організатор ЗЗОШ №3
«Ми пишаємося цим проєктом і дуже раді такому партнерству. Освітня станція сортування буде працювати в Молодіжному центрі на прийом вторинної сировини як мінімум до 1 січня 2021 року. Після цього ми залишимо тільки освітній компонент і будемо організовувати просвітницькі заходи та екскурсії для дітей і молоді. Кожну суботу та неділю станцію відвідує сотні містян, то ж, очевидно, що подібна інфраструктура для роздільного збору мала б розміщуватись в різних районах міста і обслуговуватися не волонтерами, а комунальними службами» – зазначила Ірина Сімонова – директорка Чернігівського обласного молодіжного центру.
«На жаль, не всі заходи в проєкті реалізовані через карантинні обмеження, проте ми вважаємо що початок свідомому сортуванню в Чернігові покладено. Про це свідчать кількість переглядів, коментарів, відгуків і, звичайно, – кількість відвідувачів станції. Зараз ми просимо містян підписати петицію «За обладнання муніципальних пунктів роздільного збору» і готові до співпраці з адміністрацією міста. Чернігівці хочуть роздільний збір» – закінчив Сергій Безбородько.
Проект «Supersorters» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.
Сергій Безбородько, "Екомісто"
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.