На Чернігівщині з першачків деруть гроші за безкоштовні сніданки
Освітяни запевняють в Ніжині, що це тимчасово, бо інакше дітей не нагодувати. Батьків першокласників Ніжина Чернігівської області примушують платити за дитячі сніданки у школі, тоді як українське законодавство обіцяє годувати учнів молодшої школи безкоштовно.
Водночас з батьків й надалі збирають по 3 гривні 30 копійок вдень - без чеків та квитанцій, за рік виходить кругленька сума.
Батьки порахували, що в одному лише Ніжині, де в початкову школу ходить дві з половиною тисячі дітей, за рік на сніданки вони викладуть півтора мільйона гривень.
У яких кишенях осядуть ці гроші, якщо годувати малюків держава зобов'язалася безкоштовно, вони не розуміють.
"Якщо в садку ми платили в банк по квитанції, то тут не можемо звести кінці з кінцями - ні талонів, ні квитанцій ми не бачимо", - обурена член батьківського комітету Ольга Воропай.
Батьки справді мають право добиватися безкоштовних сніданків від держави, запевняють юристи. Шукати на це гроші - клопіт місцевих бюджетів.
"Постанова чинна, діє. Вона ніким не скасовувалась, не призупинялась. Діє з 2011 року", - каже юрист Олексій Кінебас.
І хочуть виконати, але не можуть, запевняють ТСН ніжинські освітяни. Вони до останнього боролися за безкоштовні гарячі сніданки. Готові оплачувати їх і тепер, але їм заборонили брати на це кредит. А без позики у бюджеті просто бракує грошей.
"Дохід міста щоденний становить 10-15 тисяч гривень, а за сніданки треба платити 17,5. Тобто денного міського бюджету не вистачає, щоб покрити сніданки", - виправдовується керівник відділу освіти Ніжина.
Виконком погодився взяти на себе лише половину витрат. Але, щоби на дитячому харчуванні не економити, решту вирішили збирати з батьків. І майже всі погодилися, запевняють кухарі.
3 гривні 30 копійок усе одно, що подарунок, кажуть освітяни. І запевняють, гроші з батьків збирають тимчасово, щоби не позбавляти дітей харчування взагалі. У жовтні-листопаді чиновники сподіваються знайти спонсорів, які допоможуть виконати державну обіцянку.
http://tsn.ua/ukrayina/na-chernigivschini-z-pershachkiv-derut-groshi-za-bezkoshtovni-snidanki.html
Останні новини Чернігівщини
В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49
У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.
На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23
Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.
Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18
Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.
Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57
З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.