Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 вересня, 00:04:57

У Донецьку був гірником, у Чернігові став електрозварником

29.08.2020   08:51Агенцiя

Здобути нову професію і роботу Сергію Філоненку допомогла служба зайнятості. За її направленням він безкоштовно, в стислий термін - всього-на-всього за сім місяців, освоїв професію електрозварника ручного зварювання.

Навчався під гарантоване працевлаштування, тобто доки вчився його вже чекала робота. Тепер працює на відомому чернігівському підприємстві - ПрАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки», де проходив виробничу практику.

Закінчивши школу, уродженець Донецька Сергій обрав одну із затребуваних професій рідного краю - гірничу. Отримав диплом за спеціальністю «Промислові розробки вугільних родовищ» і не поклав його до шухляди, а пішов працювати за фахом.

«З 18 років у шахті, - говорить чоловік. – Відпрацював 13 років. Спочатку був гірником очисного забою, потім гірничим майстром». А потім… на Донбасі розпочалися бойові дії, і Сергій з дружиною вимушений був переїхати до Білорусі, де жили їхні родичі.

«Через рік ми вирішили повернутися до України. Де і як житимемо, не знали, - згадує він. – Приїхали до Чернігова. Місто нам сподобалося, ось і залишилися». З того часу минуло п’ять років. Повертатися назад на Донеччину Сергій не планує, хоча там залишилися його батьки, родичі.  

«З дипломом гірника в Чернігові працювати мені ніде. Отже, треба було шукати нову роботу і вчитися. Я хотів стати зварником, бо знаю, що ця професія скрізь затребувана, - говорить колишній безробітний. – За допомогою в працевлаштуванні звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості,  поділився зі своїм кар’єрним радником планами, мене підтримали, направили на навчання. Вчився я в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту».

Новим місцем роботи молодий електрозварник задоволений. Працює вже третій місяць. Каже: працевлаштування офіційне, робота завжди є, колектив гарний. Радіє старанному працівнику і керівництво заводу. За словами начальника відділу кадрів ПрАТ «Завод МК і МО» Володимира Харченка, працювати у них не легко, людина з вулиці не зможе, потрібні відповідні знання, вміння, навики, а ще – робітник має бути відповідальним та дисциплінованим. Адже від якості роботи їх працівників залежить довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.

«За 65 років своєї діяльності підприємство зарекомендувало себе як надійний виробник металоконструкцій будь-якого призначення і різної комплектації, з урахуванням усіх побажань замовника, - розповідає Володимир Харченко. - Завод металоконструкцій та металооснастки спеціалізується на випуску зварних металоконструкцій, металевих форм, бурових вишок і основ до них, веж стільникового зв'язку, димових труб, а також товарів за індивідуальним замовленням, зокрема, воріт, гаражів, решіток, огороджень тощо. Продукція заводу має попит у будівельній і нафтогазовидобувної промисловості».

Наразі на підприємстві  працює майже сотня працівників. Переважно це - зварники та слюсарі із складання металевих конструкцій. Кваліфіковані робітники тут завжди потрібні. Укомплектовувати наявні вакансії заводу допомагає служба зайнятості. Ця співпраця триває вже не один рік. На замовлення роботодавця фахівці служби зайнятості шукають підходящих працівників, організовують стажування безпосередньо на робочих місцях, професійне навчання безробітних, щоб людина працювала на підприємстві, як це і сталося з Сергієм Філоненком.

Останні новини Чернігівщини

Особливості проходження державної служби

Особливості проходження державної служби 17:36

обговорювали 29 вересня під час третього заняття за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Управління персоналом в органах державної виконавчої влади" в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

Виявлено 100 нових випадків COVID-19

Виявлено 100 нових випадків COVID-19 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 29 вересня в області зафіксовано 100 нових випадків COVID-19.

Прилуки: військовій частині А4245 65 років

Прилуки: військовій частині А4245 65 років 14:56

25 вересня відбулися урочистості з нагоди відзначення 65-річчя з дня заснування військової частини А4245.

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" 14:49

Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали.

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій 14:44

Усі питання з порядку денного були детально вивчені та рекомендовані для розгляду на черговому пленарному засіданні Ніжинської міської ради.