Держпродспоживслужба започаткувала цикл семінарів для аграріїв
Нарада-семінар «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері захисту рослин та запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння та садивного матеріалу» пройшов 18 серпня у Хмільниці Чернігівського району.

Ініціювали захід для місцевих сільгоспвиробників спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.
Під час зібрання, зокрема, йшлося про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері захисту рослин. Фахівці нагадали присутнім про дотримання законодавства у сфері захисту рослин, а саме Законів України “Про захист рослин”, “Про пестициди і агрохімікати”, «Про місцеве самоврядування в Україні», “Про бджільництво” для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людей і навколишнє середовище.
Зазначалося, що з початком періоду інтенсивних робіт із захисту рослин (травень-червень) та широким використанням пестицидів у сільському господарстві наростає протистояння між аграріями і бджолярами. Загострюється проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.
Як альтернативу хімічному методу спеціалісти Держпродспоживслужби рекомендують товаровиробникам області використовувати біологічний метод захисту рослин, що дасть можливість зменшити негативний вплив хімічних препаратів на навколишнє середовище, зберегти корисну ентомофауну та отримати біологічно чисту продукцію. Як приклад, для регулювання чисельності шкідливих організмів у посівах кукурудзи варто використовувати трихограму, яка здатна знищувати шкідників у місцях, недосяжних для «хімії».
Крім того, обговорювалась роль органів місцевого самоврядування у вирішенні спірних ситуацій, які виникають між аграріями і селянами. З-поміж іншого було запропоновано перед початком весняно-польових робіт керівникам громад представляти інтереси людей перед орендарями з пропозицією посіву навколо населених пунктів сільськогосподарських культур, які не потребують хімічних обробок, а якщо і потребують, то тільки наземною апаратурою.
Учасники наради-семінару більше дізнались про обіг насіння на території України і вимоги законодавства у сфері насінництва та розсадництва. Зокрема, наголошувалось, що, купуючи насіння і садивний матеріал, необхідно звертати увагу на те, чи включений даний сорт до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, чи наявні у продавця відповідні документи на насіння і чи сертифіковане воно. Контрафакт не має потрапити у торговельну мережу, зазначили фахівці Держпродспоживслужби.
Під час зібрання аграрії також ознайомилися з науковими розробками Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва.
Цикл таких навчань триватиме до кінця місяця.
Останні новини Чернігівщини
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.