Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:03:39

Держпродспоживслужба започаткувала цикл семінарів для аграріїв

20.08.2020   09:55Агенцiя

Нарада-семінар «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері захисту рослин та запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння та садивного матеріалу» пройшов 18 серпня у Хмільниці Чернігівського району.

Ініціювали захід для місцевих сільгоспвиробників спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Під час зібрання, зокрема, йшлося про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері захисту рослин. Фахівці нагадали присутнім про дотримання законодавства у сфері захисту рослин, а саме Законів України “Про захист рослин”, “Про пестициди і агрохімікати”, «Про місцеве самоврядування в Україні», “Про бджільництво” для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людей і навколишнє середовище.

Зазначалося, що з початком періоду інтенсивних робіт із захисту рослин (травень-червень) та широким  використанням пестицидів у сільському  господарстві  наростає протистояння між аграріями і бджолярами. Загострюється проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.

Як альтернативу хімічному методу спеціалісти Держпродспоживслужби рекомендують товаровиробникам області використовувати біологічний метод захисту рослин, що дасть  можливість зменшити негативний вплив хімічних препаратів на навколишнє середовище, зберегти корисну ентомофауну та отримати біологічно чисту продукцію. Як приклад, для регулювання чисельності шкідливих організмів у посівах кукурудзи варто використовувати трихограму, яка здатна знищувати шкідників у місцях, недосяжних для «хімії».

Крім того, обговорювалась роль органів місцевого самоврядування у вирішенні спірних ситуацій, які виникають  між аграріями і селянами. З-поміж іншого було запропоновано перед початком весняно-польових робіт керівникам громад представляти інтереси людей перед орендарями з пропозицією посіву навколо населених пунктів сільськогосподарських культур, які не потребують хімічних обробок, а якщо і потребують, то тільки наземною апаратурою.

Учасники наради-семінару більше дізнались про обіг насіння на території України і вимоги законодавства у сфері насінництва та розсадництва. Зокрема, наголошувалось, що, купуючи насіння і садивний матеріал, необхідно звертати увагу на те, чи включений даний сорт до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, чи наявні у продавця відповідні документи на насіння і чи сертифіковане воно. Контрафакт не має потрапити у торговельну мережу, зазначили фахівці Держпродспоживслужби.

Під час зібрання аграрії також ознайомилися з науковими розробками Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва.

Цикл таких навчань триватиме до кінця місяця.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.