Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 жовтня, 02:21:36

У Ніжинській громаді пройшов тренінг з діяльності Піклувальних рад при закладах освіти

17.08.2020   12:59Агенцiя

14 серпня у Ніжинській громаді пройшов міні-тренінг з діяльності Піклувальних рад при закладах освіти для освітян, представників міської ради, членів дорадчих органів, активних батьків та громадськості.

Під час тренінгу його учасники ознайомились з основами відкритості бюджетної інформації, дізнались про права піклувальної ради, обговорили практичні питання її діяльності. Також спланували майбутнє висвітлення діяльності закладів освіти та самої піклувальної ради. А під час виконання вправ учасники тренінгу обговорили можливі ідеї проєктів для освітніх закладів. А також спробували скласти план діяльності із зазначенням можливих партнерів та виклнавців за різними напрямками реалізації проєктів.

Діяльність здійснюється в межах реалізації проєкту «Діємо» за менторської підтримки експертки Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Тетяни Романової.

Як розповіла експертка Партнерства Тетяна Романова: «Головна мета цього проєкту – посилення в об’єднаних громадах прозорості та відкритості у сфері освіти і медицини. В тому числі й через створення піклувальних рад при закладах освіти. І від того, наскільки активними будуть члени Піклувальних рад, настільки й ефективна буде їх діяльність як для самої школи, так і для всієї громади».

Нагадаємо, що 29 квітня 2020 року на сесії міської ради було прийнято рішення щодо створення піклувальних рад при закладах загальної середньої освіти в Ніжинській громаді. І до 1 вересня має завершитись процес створення піклувальних рад та затвердження їх персонального складу.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», піклувальна рада:

- аналізує та оцінює діяльність закладу загальної середньої освіти і його керівника;

- розробляє пропозиції до стратегії та перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти та аналізує стан їх виконання;

- сприяє залученню додаткових джерел фінансування, що не заборонені законом;

- проводить моніторинг виконання кошторису закладу освіти і вносить відповідні рекомендації та пропозиції, що є обов’язковими для розгляду керівником закладу загальної середньої освіти;

- має право звернутися до центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти щодо проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти;

- може вносити засновнику закладу освіти подання про заохочення керівника закладу освіти або притягнення його до дисциплінарної відповідальності з підстав, визначених законом;

- здійснює інші повноваження, визначені установчими документами закладу освіти.

Окрім того, нагадуємо, що наразі триває набір до Піклувальних рад при кожному закладу освіти Ніжинської громади. Якщо ви активні батьки чи представник громадського сектору і бажаєте брати участь у розвитку школи – запрошуємо до Піклувальної ради.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 16:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 жовтня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

Впродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пожежі

Впродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пожежі 14:19

Протягом минулої доби на території Чернігівської області виникло 4 пожежі, з яких 2 у житловому секторі громадян, 1 в природних екологічних системах, 1 на об'єкті.

Анатолій Гунько:

Анатолій Гунько: "Якісна освіта – це перепустка в життя для підростаючого покоління" 14:11

Освіта – одне з найболючіших питань нашого сьогодення. Але якщо поставити собі за мету, то можна вирішити навіть найбільш складні проблеми, впевнений кандидат в народні депутати України по виборчому округу №208, правозахисник та засновник громадської організації "Правозахист плюс" Анатолій Гунько.

Родина з 3-х осіб потрапила в лікарню після вживання відварених та підсмажених грибів зеленушок

Родина з 3-х осіб потрапила в лікарню після вживання відварених та підсмажених грибів зеленушок 12:56

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони України» повідомляє про випадок отруєння дикорослими грибами в м. Городня.

Все, що треба знати про нові правила голосування. ВІДЕО 12:49

25 жовтня в Україні – місцеві вибори! Вони відбуваються кожні п'ять років, а інколи – частіше. Проте цього разу вибори проводитимуть за новими правилами, які дуже відрізняються від звичних.