Виборче законодавство та його застосування
Вибори за новими правилами, календар виборів, особливості висування кандидатів та роботи комісій, агітація та робота з медіа, роль старост у виборчому процесі – про ці та інші питання вели мову представники ОТГ Чернігівщини та експерти під час семінару «Виборче законодавство та його застосування».

Про основні зміни виборчого законодавства у 2020 році, гендерну квоту, виборчу математику та партизацію громад розповіла слухачам Олександра Дем’яненко, викладачка Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, кандидатка політичних наук. Додатково, учасники семінару дізналися про те, як порахувати заставу для кандидатів на посади голови та депутатів місцевої ради, скільки голосів потрібно для перемоги, на що впливає кількість виборців та багато іншого.
Про роль відділів ведення Державного реєстру виборців у забезпеченні виборчого процесу 25 жовтня 2020 року розповів Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської ОДА.
Практичні аспекти організації виборів у громадах (дослідження округу, робота зі ЗМІ, особиста репутація кандидатів, реклама в соцмережах) висвітлив Юрій Паперний, політичний аналітик, експерт. Представники громад Чернігівщини ознайомилися з алгоритмом дослідження виборчого округу на предмет кількісних і якісних характеристик та дізналися секрети функціонування виборчого штабу.
Чимало запитань під час семінару було адресовано Олександру Врублевському, експерту з питань діяльності старост та співробітництва громад, який розкрив проблему ролі старост у виборчому процесі та в житті громади загалом.
Даний семінар був першим з циклу занять на виборчу тематику, організованих Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації. Протягом місяця буде проведено ще 4 такі семінари.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).