Національна пам'ять: чому це важливо
В чому полягає відмінність між історією та національною пам'яттю, виховання громадянина – патріота власної держави та значення політики національної пам'яті для країн та народів, які тривалий час не мали власної державності, – саме ці питання обговорювалися під час дистанційного навчання «Реалізація державної політики підтримки розвитку дітей, молоді та спорту, національно-патріотичного виховання».
Семінар організований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації спільно з Українським інститутом національної пам'яті для працівників виконкомів рад об’єднаних територіальних громад та райдержадміністрацій, відповідальних за роботу з розвитку фізичної культури, спорту та національно-патріотичного виховання.
"В процесі виховання молодих людей як громадян України важливу роль відіграє історичний досвід народу, його фундаментальні історичні цінності, які становлять національну пам'ять. В цьому контексті пам'ять – це не простий набір знань про минуле, а основа, яку ми закладаємо для власного майбутнього. Під національною пам'яттю розуміється збережена нацією сукупність знань, уявлень та оцінок подій минулого, які мали вирішальний вплив на її становлення, самоідентифікацію, є найбільш значущими для самозбереження та розвитку суспільства. Плекання національної пам'яті є обов'язком держави, що забезпечує її легітимність та спадкоємність поколінь", –наголосив заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак.
Отже, мова йде не лише про знання, а й про оцінку та вшанування, передачу наступним поколінням досвіду минулого. Для України та українського народу, які тривалий час не мали власної державності, першочергове значення має очищення їхнього історичного минулого від накинутих ззовні ідеологічних нашарувань та відновлення зумисне замовчуваних раніше сторінок історії та подолання історичних міфів.
Тому подальше спілкування у віртуальній аудиторії було присвячене ключовим подіям української історії та аспектам становлення української ідентичності. Це і славні сторінки боротьби за державність доби Національно-визвольної революції під проводом Богдана Хмельницького середини XVII ст., Української революції 1917 – 1921 рр., так і події та особистості українського національно-визвольного руху в ХХ ст.
Водночас були розставлені акценти щодо термінології та подій Другої світової війни; вшанування пам'яті її жертв та учасників; вшанування пам’яті воїнів, які виконували військовий обов’язок на території інших держав. Особливий наголос було зроблено на ще один важливий елемент сучасного національно-патріотичного виховання, а саме вшанування пам'яті захисників України – учасників російсько-української війни.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34
Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.
Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56
25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».
Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49
За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13
Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.
Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.