Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 05:47:33

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

13.07.2020   12:31Агенцiя

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

10 липня місто отримало необхідні меблі, які розвезли до чернігівських шкіл. Ці меблі легко підлаштовуються під зріст дитини, а завдяки своїй мобільності дозволяють вчителю легко згуртувати дітей групами за потребами уроку. Проте меблі - це лише частина наповнення класної кімнати.

 - Окрім меблів оновлюється також комп’ютерне обладнання, вже частково завезені у навчальні заклади проектори та екрани, - туди, де в цьому є потреба. Очікуємо також комп’ютерну техніку, дидактичні матеріали, має бути і роздаточний матеріал, який діти можуть потримати в руках, подивитись і відчути на дотик, - інформує начальник Управління освіти чернігівської міської ради Василь Білогура.

Реформу Нової української школи запровадили в 2018 році, а відтак учні та учениці українських шкіл йтимуть до нових та сучасно обладнаних класів вже втретє. Основною метою реформи є забезпечення цікавого та творчого підходу до навчання, що спрямоване на розвиток різноманітних здібностей.

Освітяни Чернігова попри карантин ведуть підготовку класів та сподіваються, що вже з 1 вересня почнуть новий навчальний рік за стандартною класно-урочною системою і навчатимуть дітей в оновлених комфортних умовах.

 - Готуємося до різних сценаріїв розвитку подій, але все-таки хочемо щоб всі дітки і вчителі були в школі, - зазначає директорка ЗОШ №19 Людмила Шелупець.

Як і минулого року, фінансується обладнання для Нової української школи державою й територіальними громадами спільно. Як повідомив керівник міського управління освіти, на закупівлю сучасних шкільних меблів для НУШ у Чернігові цього року спрямовано 4 млн. 668 тис. грн., в тому числі більше 1 млн. грн. з місцевого бюджету. Також для потреб початкових класів Чернігова придбані 68 проекторів та екранів, 76 комп'ютерів. При цьому левову частку витрат взяло на себе місто (понад 2 млн.грн).

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.