Внутрішній туризм: можливості та виклики для громад
Чи може стати туристична та рекреаційна сфера прибутковою для об’єднаних територіальних громад?

Це риторичне питання з'ясовували сьогодні учасники вебінару «Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал», який провів Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації спільно з представниками Чернігівського обласного туристично-інформаційного центру.
Спеціалісти райдержадміністрацій, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад долучились до дискусій стосовно розвитку туристично-рекреаційної діяльності.
Відкриваючи зустріч, професор кафедри історії України Ніжинського державного університету ім. Гоголя Сергій Лепявко, звернув увагу слухачів на значний потенціал та унікальні можливості Чернігівської області у цій сфері.
Керівник Обласного туристично-інформаційного центру Тетяна Коржинська і адміністратор Обласного туристичного сайту Чернігівщина туристична/Tourist Chernigov/Черниговщина туристическая Діана Багрицька обговорили з учасниками вебінару питання виявлення і використання туристично-рекреаційного потенціалу території, створення туристичного продукту, промоції громади на ринку туристично-рекреаційних послуг.
Своїм багатим досвідом створення та успішного розвитку екотуристичних об’єктів поділилась Тамара Собецька — власниця екосадиби На деревне у дедушки (с. Олешня Ріпкинського району).
Про досвід діяльності Менщина туристична, пошук ідей, цікаві підходи до розвитку туризму у громаді, маленькі секрети та цікаві «фішки» в організації туристичних подій розповідала Вікторія Неруш, керівник апарату Менської райдержадміністрації.
Віталій Крутий, директор Менського краєзнавчого музею, зацікавив слухачів неординарними підходами до використання історико-культурної спадщини, топоніміки, автентичних традицій, місцевих легенд і переказів, незвичайних об’єктів та привабливих локацій, створення місцевих «магнітів» для привернення уваги туристів. Наголосив на важливості співпраці з місцевою владою та бізнесом.
Про чарівливість регіонального природи Парк природи "Беремицьке", скарби його флори та фауни, перспективи розвитку і цікаві події, що там відбуваються і привертають увагу туристів, розповів менеджер з розвитку парку Ростислав Полушвайко.
Завершував зустріч Володимир Пилипенко – відомий екскурсовод, доцент кафедри археології, етнології та туристично-краєзнавчої роботи Національного Університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка. Він наголосив, що головна проблема не в тому, що показати туристу, – а як показати! Людина завжди сподівається побачити щось цікаве і хороше. Поради «практикуючого» екскурсовода, сподіваємося, стануть у нагоді всім учасникам вебінару.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.