Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно
Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

Відповіді та практичні рекомендації щодо цих питань мали можливість отримати учасники онлайн-семінару «Енергоменеджмент та підвищення енергоефективності – що для цього треба?», проведеного 28 травня Чернігівським центром підвищення кваліфікації.
Мова йшла про механізми залучення фінансування заходів з енергомодернізації та успішні практики реалізації подібних проектів, що вже працюють в громадах Чернігівщини. Експерти детально зупинилися на положеннях законодавства та особливостях проведення енергетичного аудиту об'єктів як обов'язкової складової проектів енергозбереження, що фінансуються міжнародними донорськими організаціями. "На його базі, тобто даних щодо втрат енергії та грошей, аналізу заходів спрямованих на їх зменшення, будується стратегія подальшої реалізації проекту", – наголосив Сергій Зінченко, керівник осередку громадського об’єднання Асоціації енергоаудиторів в Чернігівській області.
Він розповів про результати проведення енергоаудиту та термодернізації окремих будівель бюджетної сфери в Чернігові, звернувши увагу на найбільш типові причини втрат тепла та заходи щодо їх усунення. Поділився експерт і досвідом термомодернізації житлових будинків, встановлення ефективних систем опалення, водопостачання та виробництва електроенергії, який успішно реалізується в ОСББ Польщі. А серед успішних вітчизняних прикладів – діяльність енергетичного кооперативу «Сонячне місто» в Славутичі.
Подальша увага учасників зверталася на технічні вимоги, технічне завдання щодо енергоефективності, встановлення віконних конструкцій та систем утеплення громадських та житлових будівель.
Загалом, термосанація або термомодернізація – це в першу чергу реалізація заходів з енергозбереження з дотриманням санітарних вимог, а не поточний чи капітальний ремонт будівлі. Якість проектування, виконання всього комплексу робіт, дотримання технології – запорука успіху таких проектів та уникнення небажаних наслідків. Але й на цьому термосанація не завершується, так як ефективна економія енергоресурсів передбачає постійний моніторинг їх витрат та підтримку належного технічного стану встановленого обладнання.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.