Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 січня, 06:41:12

Розглянули основні новації закону "Про повну загальну середню освіту"

06.05.2020   12:32Агенцiя

Про новели в освітньому законодавстві йшлося під час навчального онлайн-семінару, який провів ULEAD Чернігівський регіональний офіс.

Ірина Кудрик, директорка Чернігівського РО, Олександр Мельник, радник з питань муніципальних фінансів та управління, і Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування, разом із учасниками розглянули основні новації ЗУ «Про повну загальну середню освіту» та провели аналіз системи управління комунальними загальноосвітніми закладами в громадах області.

Учасники заходу – керівники відділів освіти, освітні менеджери та інші представники громад Чернігівщини.

Ірина Кудрик розповіла про повноваження засновників - сільських, селищних, міських рад; органів управління освітою та керівників закладів освіти. «Згідно з новим законодавством про освіту освітнім закладам гарантується значна автономія. І кожен з учасників управлінських процесів в освітніх закладах має як власне коло прав, так і великих обсяг обов‘язків і відповідальності», - зазначила директорка Чернігівського РО.

Окрема увага була приділена кадровим питанням в закладах освіти. Зокрема, щодо необхідності припинення безстрокових трудових договорів з керівниками закладів освіти та педагогами пенсійного віку до 1 липня цього року. Розібрали алгоритм укладення контрактів з керівниками освітніх закладів та строкових трудових угод з вчителями пенсійного віку.

Людмила Чабак роповіла про кадрові та управлінські рішення, навела приклади хибних кадрових рішень, які зачіпають трудові права працівників і надала рекомендації щодо способів усунення допущених недоліків.

Олександр Мельник у своєму виступі зробив акцент на недоліках, які спостерігаються в обліку працюючих в закладах освіти, процесах їх фінансування та запропонував механізми і послідовні дії по приведенню управлінських та кадрових рішень в закладах освіти у відповідність до чинного законодавства.

Якщо маєте питання щодо організації діяльності освітніх закладів у громаді та потрібна кваліфікована експертна підтримка, звертайтеся до Чернігівського регіонального офісу Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe
  
ULEAD Чернігівський регіональний офіс

Останні новини Чернігівщини

Яких кінострічок чекати у 2021 році? 12:09

У 2021 році вийде чимала кількість цікавих фільмів. Чого лише вартує четверта частина “Матриці”.

Як боротися зі швидкою втомою взимку? 7 простих кроків

Як боротися зі швидкою втомою взимку? 7 простих кроків 12:05

Кожен із нас час від часу почувається втомленим. Але, інколи, ця втома може надто затягнутися і стати постійним явищем. Найчастіше це трапляється взимку.

Сіємо розсаду помідоів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Сіємо розсаду помідоів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю 11:57

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати "Королівську ватрушку" 11:51

Невідомо, хто вигадав назву «Ватрушка по-королівськи», але смак цієї випічки дійсно на неї заслуговує.

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 січня 2021 року

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 січня 2021 року 11:46

Мета ретроградного Меркурія - зробити людей терплячішими, це допоможе впоратися з неприємними обставинами в цей період.