Представники громад Чернігівщини вчилися писати проекти для боротьби з COVID-19
Як допомогти громаді під час карантину? Окрім вже звичного #залишаюся_вдома, можна дистанційно вчитися залучати гроші для протидії епідемії та боротьби з її наслідками. Тим більше, що грантові та донорські організації ледь не щодня оголошують конкурси проектів для боротьби з коронавірусом.

У четвер, 23 квітня Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» провів для представників об’єднаних територіальних громад Чернігівщини навчальний семінар на тему на тему «Особливості тематики та підготовки проектів за умов пандемії COVID-19». Впродовж дня 22 учасники працювали над розробкою проектних ідей, вчилися заповнювати проектні заявки та шукали ефективні способи залучення фінансових та матеріальних ресурсів від грантових та донорських організацій.
Учасників навчання привітала Ірина Кудрик, директорка Чернігівського РО. Вона зазначила, що громадам сьогодні важливо знаходити можливості для залучення додаткових джерел фінансування та ресурсів для протистояння епідемії, і додала: "Семінар допоможе поглибити та покращити знання учасників навчання стосовно наявних ресурсів міжнародної технічної допомоги, які надають гранти для подолання пандемії COVID-19".
Навчання проводив Володимир Бойко, експерт з регіонального розвитку Чернігівського РО. Він ознайомив учасників з основними складовими проектних заявок, розповів про взаємозв’язок між ними. «Коли ми говоримо про проект, то маємо розуміти, що хочемо отримати в результаті. Завдання мають відповідати меті та цілям проекту», - підкреслив експерт.
За його словами гранти та донорські конкурси на тему боротьби та протистояння епідемії COVID-19 сьогодні пропонуються на будь-який смак. Спектр тем та пропозицій дуже широкий. «Проекти, спрямовані на боротьбу з COVID-19, - це мікс твердих та м’яких проектів. Може бути придбання обладнання, соціальна, інформаційна складова. Грошей достатньо. Головне - це хороша ідея та якісно заповнена заявка", - зазначив Володимир Бойко.
Слухачі ознайомилися із типовими помилками при заповненні проектних заявок та під час практичних завдань спробували заповнити типову форму і сформулювати свої ідеї у вигляді мети, цілей та завдань проекту.
За словами учасників, вони отримали багато корисної інформації щодо написання проектів. Марина Москальчук, депутатка Менської міської ради, зазначила: «Навчання було корисним, особливо практичні завдання по заповненню заявки на проекти та гранти».
Роман Шевчун, перший заступник голови Лосинівської громади, додав: «Отримав багато інформації щодо можливостей залучення грантових коштів у громаду в період пандемії коронавірусу. Систематизував фундаментальні принципи та основи проектного менеджменту. Отримані знання буду намагатися використати для реалізації майбутніх проєктів у своїй громаді».
Практично всі учасники відмітили зручність дистанційного навчання та користь від навчання. За словами Юлії Стельмах, представниці Любецької громади: «Взагалі, сьогоднішній семінар супер.
Роз'яснення супроводжується візуальною інформацією, і це дає можливість краще зрозуміти ту чи іншу інформацію, можна поставити питання і одразу отримати відповідь. Ми отримали детальну покрокову інструкцію по роботі з донорами, дуже зрозумілу та практичну».
Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою»
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.