Як працювати місцевому самоврядуванню в умовах карантину?
"Уважно слухаємо і трохи в шоці", ‒ приблизно такою була початкова реакція представників виконкомів рад ОТГ Чернігівщини, які квітня підключилися до онлайн-навчання «Особливості управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування за кризових умов».

Зустріч в такому форматі організували 23 квітня Чернігівський центр підвищення кваліфікації та Програма Рада Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»
. До спілкування долучилися представники Батуринської, Бахмацької, Бобровицької, Борзнянської, Варвинської, Вертіївської, Лосинівської, Малодівицької, Олишівської, Парафіївської, Ріпкинської, Сосницької, Срібнянської, Талалаївської територіальних громад ‒ всього 25 учасників.
Однак, сумніви ‒ геть, бо можна зберегти життєдіяльність органу влади та врегулювати трудові відносини з його працівниками не порушуючи вимог чинного законодавства.
"Орган місцевого самоврядування має можливість запропонувати своїм працівникам п'ять інструментів ‒ збереження звичайного трудового дня з дотриманням санітарних норм, дистанційний режим роботи, гнучкий графік роботи, простій не з вини роботодавця та відпустка. Головне ‒ наявність можливостей для виконання завдань, індивідуальний підхід до кожного співробітника та чіткі розпорядчі документи щодо вирішення конкретних ситуацій", ‒ підкреслила експерт Програми Ради Європи Наталія Гнидюк.
Наступні рекомендації стосувалися організації та проведення засідань місцевих рад за умов карантину. Перш за все ‒ дотримання санітарних норм під час засідань, залучення, по можливості, дистанційного формату роботи, розгляд та прийняття рішень лише з невідкладних питань.
Учасники спілкування схвально оцінили інформаційне та практичне наповнення зустрічі. На їх думку, отримані рекомендації сприятимуть вирішенню проблемних ситуацій, що стосуються не лише працівників органів місцевого самоврядування, а й підпорядкованих їм комунальних підприємств, установ, закладів культури, освіти та ін. Наприклад, оформлення простою педагогічних та технічних співробітників; оформлення відпусток з виплатою на оздоровлення в умовах недостатності фінансових ресурсів; умови праці або ізоляції працівників віком 60+; умови прийому на роботу, звільнення з посади; продовження трудового договору (контракту) з керівником установи.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.