Територіальні громади та їх генеральні плани
Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

Все це проходило під час навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Містобудівна діяльність та просторове планування в громадах і районах», яке проходило 25 лютого у гостинній Сосницькій громаді за участі Управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації і Чернігівського центру підвищення кваліфікації.
Відкриваючи семінар, Олександр Дмитрюк, начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, зауважив, що в Чернігівській області понад півтори тисячі населених пунктів, і тільки 119 з них мають нові затверджені генеральні плани. Тим часом просторове планування допомагає закласти умови комфортності та забезпечити доступність об’єктів інфраструктури для людей. Продумано створена містобудівна документація допомагає сформувати концепцію розвитку громади, привернути увагу до потенційних об’єктів залучення інвестицій. У зв’язку з цим селищний голова Андрій Портний зауважив, що терміни погодження і затвердження містобудівної документації занадто довгі, їх необхідно скоротити, ввівши граничні строки, щоб планування розвитку громади було актуальним і динамічним.
На важливості участі громадськості в процесі створення містобудівної документації та забезпечення її доступності наголошував Сергій Куреня, заступник начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – начальник відділу містобудівного кадастру та моніторингу. Він також поінформував про сучасний стан нормативно-правового забезпечення у сфері містобудівної діяльності, про сучасні можливості містобудівного кадастру як основного інструменту управління розвитком територій, про можливості і переваги, які надає створення геопорталів об’єднаних територіальних громад.
Практичні аспекти розроблення детальних планів для потреб територіальних громад розглянули учасники семінару разом з Вадимом Овдієнком – розробником містобудівної документації.
У ході навчання начальник відділу оцінки впливу на довкілля Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Валентина Ганжа ознайомила посадовців з методикою здійснення стратегічної екологічної оцінки в процесі формування документів державного планування, акцентувала увагу на важливості та необхідності такої оцінки.
Учасники зустрічі мали можливість отримати відповіді на питання щодо практичних аспектів містобудівної діяльності та просторового планування.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.