У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету
У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.

У грудні 2019 року у Кіптівській ОТГ депутати сільради схвалили Положення про громадський бюджет, із 1 лютого до 16 березня триває прийом заявок. Вартість малого проекту – до 25 тис. грн, вартість великого – від 25 до 50 тис. грн.
Експерти громадського бюджету з Чернігова Андрій Вареник та Ірина Синельник, які займаються питаннями громадського бюджету з 2015 року, надали детальну інформацію про правила оформлення проектів, складові успішного шляху від ідеї до реалізованого проекту. Незважаючи на вихідний, кілька десятків активних представників громади з Кіптів, Прогресу, Підлісного та інших населених пунктів вчилися, як правильно оформити і подати проектну заявку.
Учасники проаналізували проблеми своєї громади, а потім кожен із учасників запропонував кілька ідей, що, на їхню думку, покращать життя у Кіптівській ОТГ. Під час колективного «мозкового штурму» було запропоновано близько 10 потенційних проектів, потім учасники зосередилися над більш детальною розробкою 4 проектів.
Серед них - облаштування спортивного майданчика та парку у селі Прогрес, освітлення вулиць у населених пунктах громади з використанням енергозберігаючих технологій та перетворення Кіптівської бібліотеки у центр дозвілля для жителів громади різного віку. Активними учасниками марафону стали школярі, оскільки подавати проєкти та голосувати за них у Кіптівській ОТГ можна із 14 років.
Під час марафону також було озвучено ідею щодо подання проєктів і їх реалізації упродовж 2020 року. Члени експертної групи зауважили, оскільки подання проєктів відбувається у лютому, то є всі можливості їх реалізувати до кінця року.
Учасники марафону пообіцяли остаточно доопрацювати свої проекти та подати до сільської ради.
Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).