У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету
У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.

У грудні 2019 року у Кіптівській ОТГ депутати сільради схвалили Положення про громадський бюджет, із 1 лютого до 16 березня триває прийом заявок. Вартість малого проекту – до 25 тис. грн, вартість великого – від 25 до 50 тис. грн.
Експерти громадського бюджету з Чернігова Андрій Вареник та Ірина Синельник, які займаються питаннями громадського бюджету з 2015 року, надали детальну інформацію про правила оформлення проектів, складові успішного шляху від ідеї до реалізованого проекту. Незважаючи на вихідний, кілька десятків активних представників громади з Кіптів, Прогресу, Підлісного та інших населених пунктів вчилися, як правильно оформити і подати проектну заявку.
Учасники проаналізували проблеми своєї громади, а потім кожен із учасників запропонував кілька ідей, що, на їхню думку, покращать життя у Кіптівській ОТГ. Під час колективного «мозкового штурму» було запропоновано близько 10 потенційних проектів, потім учасники зосередилися над більш детальною розробкою 4 проектів.
Серед них - облаштування спортивного майданчика та парку у селі Прогрес, освітлення вулиць у населених пунктах громади з використанням енергозберігаючих технологій та перетворення Кіптівської бібліотеки у центр дозвілля для жителів громади різного віку. Активними учасниками марафону стали школярі, оскільки подавати проєкти та голосувати за них у Кіптівській ОТГ можна із 14 років.
Під час марафону також було озвучено ідею щодо подання проєктів і їх реалізації упродовж 2020 року. Члени експертної групи зауважили, оскільки подання проєктів відбувається у лютому, то є всі можливості їх реалізувати до кінця року.
Учасники марафону пообіцяли остаточно доопрацювати свої проекти та подати до сільської ради.
Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.