Як організувати роботу ради ОТГ, її виконкому, сформувати структуру та штатних розпис
Як організувати роботу ради ОТГ, її виконкому, сформувати структуру та штатних розпис та багато інших питань роботи першої сесії розглядалися під час семінару, проведеного 13 січня в Киселівській сільській раді Чернігівським центром підвищення кваліфікації.

Учасники – новообрані депутати та штатні працівники апаратів виконкомів рад, що утворили ОТГ.
Вони детально опрацювали інформацію, підготовлену експертами – заступником начальника організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Олександрою Негодою та секретарем Менської міської ради Юрієм Стальніченко.
Серед питань, які хвилювати слухачів: як правильно визначити умови оплати праці сільського голови та секретаря ради; чи доцільно заповнювати дві (іноді – три) декларації про доходи протягом короткого періоду; яка різниця між «лічильною комісією» та «лічильною групою»; наскільки швидко має запрацювати офіційний сайт громади; який розмір витрат на адміністративний апарат вважається нормальним та як визначити оптимальне число штатних одиниць; в яких випадках можна здійснювати переведення посадових осіб місцевого самоврядування, а в яких – ні; коли ОТГ, що пройшли перші вибори в грудні минулого року, будуть переведені на прямі міжбюджетні відносини та чи отримують вони в цьому році державну інфраструктурну субвенцію; чи варто тепер утворювати відділ освіти як окрему юридичну особу; що робити з існуючими комунальними установами, організаціями та підприємствами – вони лише перейменовуються чи реорганізуються; як довго діятиме період добровільного формування територіальних громад, чи передаватиметься новим громадам земля за межами населених пунктів та ін.
На завершення семінару викладачі побажали успішного розвитку громаді, запорукою чого є взаєморозуміння депутатів і виконавчих структур, їхня підтримка один одного та мешканців ОТГ в цілому.
Останні новини Чернігівщини
Сучасні технології проти раку: у Чернігові обговорили досягнення ядерної медицини 17:07
Фахівці з ядерної медицини, радіаційної онкології та суміжних галузей з різних регіонів України зібралися в Чернігові, щоб обговорити сучасні досягнення ядерної медицини в Україні
На Чернігівщині службовця підозрюють у розтраті понад 200 тисяч гривень з програми «єВідновлення» 17:03
Службовець сільради Ніжинського району підозрюється у розтраті понад 200 тис. грн бюджетних коштів на відновленні пошкодженого житла
Назарій Остапчук — чемпіон світу з пара-армрестлінгу! 12:16
З 10 до 23 вересня в місті Албена (Болгарія) відбувається чемпіонат світу з пара-армрестлінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору.

Ринок праці мовою цифр 11:57
Спортсмени Чернігівщини здобули командні та особисті нагороди чемпіонату України з бойового самбо 11:53
Цими вихідними у Києві паралельно з Кубком України серед дорослих розділ «Лайт» відбувся і чемпіонат України з бойового самбо розділ «Про-фул» серед дітей старшого віку (2015-2016 рр.н.), юнаків молодшого віку (2013-2014 рр.н.) та юнаків середнього віку (2011-2012 рр.н.)