Озвучині проблемні питання освітньої галузі області
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук 8 листопада провів селекторну нараду з головами облдержадміністрацій. Одне з ключових питань – реалізація ініціативи Президента України Володимира Зеленського стосовно відкриття в усіх областях країни сучасних шкіл, дитячих садочків та стадіонів.

Амбітні плани керівництва держави – з 1 березня наступного року має розпочатися масштабне будівництво нових освітніх закладів та спортивних споруд або ж реконструкція вже існуючих. Головна вимога: об’єкти мають бути сучасними як з точки зору архітектури, так і щодо їх обладнання, обов’язково повинні застосовуватися енергозберігаючі технології. Області за державні кошти також отримають нові шкільні автобуси. Ще один пріоритет – будівництво якісних доріг для безпечного підвозу дітей до навчальних закладів та спортивних об’єктів.
Також Олексій Гончарук акцентував, що задля забезпечення якості освіти має відбутися оптимізація освітніх закладів.
Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко, зі свого боку, висловив занепокоєння: після того, як буде прийнято новий законопроєкт «Про загальну середню освіту», може виникнути загроза закриття на Чернігівщині 86 малокомплектних шкіл. Усього ж в області на сьогодні працює 476 ЗНЗ.
Зважаючи на те, що регіон не досить урбанізований, є потреба у збереженні шкіл у сільській місцевості. Тим більше, що Чернігівщина – одна з областей, яка вже провела достатню оптимізацію мережі навчальних закладів.
Андрій Прокопенко звернувся до очільника Уряду з проханням: застосувати до частини районів Чернігівщини коефіцієнт фінансування освітньої галузі, враховуючи важкодоступність до значної кількості населених пунктів, особливо на півночі. Як аналогію він привів Карпатський регіон, де застосовується окремий коефіцієнт фінансування галузі.
Олексій Гончарук зазначив, що знає ці проблеми Чернігівщини, які також стосуються Сумської, Житомирської та Волинської областей. Він пообіцяв, що при формуванні освітньої мережі Уряд обов’язково врахує думку і пропозиції керівництва відповідних облдержадміністрацій.
На нараді мова також йшла про створення публічної кадастрової карти, а також онлайн-карти об’єктів природо-заповідного фонду. Тож Уряд від областей очікує на відповідну інформацію.
Окрім того, у планах Кабміну – створення централізованої системи обліку деревини. Для цього облдержадміністрації мають оперативно попрацювати з місцевими лісгоспами.
Ще одне доручення керівникам ОДА від Прем’єр-міністра – невідкладно завершити формування перспективних планів створення ОТГ, з урахуванням обов’язкової вимоги – об’єднані громади мають бути спроможними.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.