Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 09:44:33

ЗНО-2020: що потрібно знати

01.11.2019   10:41Агенцiя

Система проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Україні досить впорядкована, і особливих змін з року в рік не відбувається. Втім, деякі новації все ж таки будуть. Про них розповіла під час брифінгу директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

Початок реєстрації на ЗНО-2020 — 3 лютого, завершення — 24 березня. У цей період можна внести зміни у подані дані. Саме ж тестування з предметів триватиме з 21 травня по 15 червня.

Додаткова сесія передбачається з 25 червня до 17 липня.

Аби реально оцінити свої можливості, Світлана Сакаєва порадила всім майбутнім учасникам пройти пробне ЗНО. Для цього слід не пропустити реєстрацію, яка триватиме з 3 до 24 січня. Пробне тестування відбудеться 21 та 28 березня.

Як і минулого року, на ЗНО винесені одинадцять навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови.

Результати оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти. Це стосуватиметься також учнів, студентів та слухачів закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2020 році завершать здобуття повної загальної середньої освіти. Тепер вони мають обов’язково скласти українську мову і літературу, математику або історію України (на вибір) та один навчальний предмет на власний вибір із десяти запропонованих.

Деякі зміни відбудуться і при вступі у виші.

— Наступного року вступники на базі 11 класів зможуть подати на бюджет 5 заяв на будь-яку спеціальність, а не 7 на 4 спеціальності, як це було цього року. Зменшення кількості заяв пов’язане з високим рівнем відмови абітурієнтів від рекомендацій на бюджет за 6-м і 7-м пріоритетами (а це 35,8% і 42,4% відповідно). Кількість заяв на контракт традиційно не обмежуватиметься, — підкреслила Світлана Сакаєва.

При цьому для вступу абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО за 2017-2020 роки (з іноземної мови — 2018-2020 років).

Ще одна новація стосується введення мінімального конкурсного бала для вступу або переведення на місця державного регіонального замовлення: має бути не менш як 125 (з урахуванням усіх коефіцієнтів).

У 2019 році в Чернігівській області для участі у ЗНО зареєструвалися 8471 особа: 5219 учнів закладів загальної середньої освіти, 879 — закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 1587 — закладів вищої освіти. Участь взяли 97,8% від числа зареєстрованих. Прогнозовані показники реєстрації на 2020 рік – відповідно 6076, 812 та 1408 осіб.

Останні новини Чернігівщини

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56

Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.