Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 грудня, 08:02:10

Пантелеймону Кулішу - 200 років

08.10.2019   08:21Агенцiя

З нагоди 200-ліття від дня народження Пантелеймона Куліша 4 жовтня на історико-юридичному факультеті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя пройшла Міжнародна науково-практична конференція "Пантелеймон Куліш у культурному та інтелектуальному просторі України".

Ця конференція є завершальною із циклу міжнародних конференцій "Пантелеймон Куліш - 200 років". Тривала вона 4 дні: розпочала роботу в Києві, продовжила у Ніжині, а завершила у Ганниній Пустині на Борзнянщині.

Із вітальним словом виступив Олександр Бойко, перший проректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Ігор Алєксєєнко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та  Сергій Гальченко, заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.

На конференцію приїхали науковці з Києва, Львова, Сєвєродонецька, Кривого Рогу, Качанівки, Новгород-Сіверського, Переяслава-Хмельницького, Одеси  та Ніжина. Наковці говорили про творчість Пантелеймона Куліша, різні жанри його доробку.
 
Відзначали, що він був різносторонньою особистістю: істориком, літературознавцем, літературним критиком, майстром драматичних творів, ліро-епічних поем, а головне – державотворцем. Немає такої сторінки у культурному просторі, до якої б не був причетний Пантелеймон Куліш. І хоч пройшло вже два століття з дня його народження, сьогодні він актуальний, як ніколи.

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства»

На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

12 грудня: цей день в Україні і світі

12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05

День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression

 На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів

На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43

У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини