У Носівській ОТГ визначилися із параметрами громадського бюджету
Представники громадськості і влади Носівської об’єднаної територіальної громади зацікавлені у посиленні ефективності громадського бюджетування у своїй ОТГ.

Цього року вперше у громаді запроваджено бюджет участі, допомагають цей процес удосконалити представники проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей».
Консультаційна зустріч у рамках проєкту відбулася у Носівській громаді 4 жовтня. Керівництво Носівської ОТГ – міський голова Володимир Ігнатченко, перший заступник міського голови Олександр Яловський, секретар міськради Людмила Недолуга, представники координаційної ради, голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва й експертка громадського бюджету Ірина Синельник обговорили часові терміни втілення бюджету участі в об’єднаній громаді цього року.
Зокрема, схвалено рішення про продовження терміну подання проєктів до 15 жовтня, голосування планується упродовж двох тижнів у листопаді (орієнтовно з 05.11 до 19.11) з подальшим установленням проєктів-переможців та включенням їх на фінансування у міський бюджет 2020 року на сесії міської ради у грудні. Відповідні зміни будуть внесені до Положенні про громадський бюджет у громаді.
Міський голова Володимир Ігнатченко впевнений, що громадський бюджет у Носівській ОТГ матиме позитивні результати. Він переконаний, що це дозволить активізувати місцевих мешканців і втілити низку важливих для людей ініціатив. «Потрібно, щоб громадський бюджет ефективно запрацював», - наголосив він під час зустрічі.
Громадський (партиципаторний) бюджет/бюджет участі – інструмент прямої демократії і дієвий механізм взаємодії громади з органами місцевого самоврядування, за допомогою якого жителі міста (селища, ОТГ) мають можливість брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні, щодо розподілу частини бюджетних коштів на втілення суспільно корисних ініціатив.
Процес громадського бюджету активізує громаду, формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє їх взаємодії, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста, селища чи ОТГ. Крім того, громадський бюджет підвищує рівень відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а також дозволяє жителям міста безпосередньо впливати на бюджетну політику громади.
Консультаційна зустріч відбулася у рамках проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей».
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).