Про розвиток міжмуніципального співробітництва у громадах на тренінгу в Чернігівському ЦРМС
Тема міжмуніципального співробітництва все частіше привертає увагу об’єднаних територіальних громад.

По-перше, це можливість спільно розв’язати проблеми, які поодинці не вирішити.
По-друге, це можливість залучити додаткові ресурси для реалізації масштабних проектів.
По-третє, міжмуніципальне співробітництво збільшує потенціал громад та допомагає підвищенню спроможності.
Про розвиток міжмуніципального співробітництва у територіальних громадах мова йшла під час семінару в Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
Людмила Чабак, радниця з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, розповіла про сутність співробітництва громад, його роль та значення для розвитку територій. Вона розповіла, що згідно ЗУ “Про співробітництво територіальних громад» співробітництво реалізується шляхом делегування виконання завдань, реалізації спільного проекту, спільного фінансування або утримання інфраструктурного об’єкта, утворення спільного комунального підприємства або органу управління.
«Для громад Чернігівщини цей вид співпраці є доволі новою формою політики місцевого і регіонального розвитку. Головна мета такого співробітництва – підвищення якості життя громад», - зазначила Людмила Чабак. Вона також додала, що громади регіону у своїй повсякденній діяльності часто застосовують ММСП, але не декларують його. Наприклад, учні сіл однієї громади навчаються у школі іншої, бо їм туди ближче, а у інших громад спільний терцентр і вони його разом утримують, тощо.
Експертка розповіла про процедуру укладання договорів про співробітництво громад та етапи реалізації проектів. Також пояснила як відбувається припинення співробітництва.
Учасники навчання дізналися про сфери та напрямки діяльності, у яких можна розвивати співробітництво. Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради, розповів про практичний досвід громади у сфері пожежної безпеки.
Сергій Гоков, керівник відділу державних інвестицій Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, розповів про державну підтримку співробітництва громад та навів приклади кращих практик.
Досвідом налагодження співробітництва задля фінансування Центру надання адміністративних послуг у Варвинській громаді розповіла Наталія Бабенко, начальник ЦНАПу Варвинської селищної ради.
В ході тренінгу обговорили міжнародний досвід налагодження співробітництва на базовому рівні. Така співпраця є логічним рішенням для зменшення вартості послуг або недосконалої організації територіальної влади.
Серед плюсів ММСП експерти називають наступні:
• зменшуються виробничі витрати та забезпечує заощадження коштів завдяки обсягам діяльності;
• посилюються переговорні позиції відповідних органів місцевого самоврядування, зокрема, у питаннях збільшення кількості отримувачів послуг;
• зменшується кількість людей, які отримують послуги “за ціною нижче собівартості”;
• збільшуються “власні” інвестиційні ресурси громад;
• підвищується рівень довіри серед кредиторів та здатність залучати зовнішнє фінансування як від держави, так і від приватних партнерів.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).