Громада і громадяни: як подолати "великий поділ"?
Про об’єднання зусиль громадян, підвищення активності жителів громад та налагодження комунікацій, мова йшла під час семінару «Громада і громадяни: як подолати «великий поділ». Організатор семінару – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Спікери заходу – польські та українські експерти, які ділилися з представниками громад кращими практиками залучення громадян та налагодження комунікацій в Польщі та Україні.

З вітальним словом до учасників звернулася Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС. Вона зазначила: «Процес активізації та залучення жителів громад до прийняття рішень, участі у заходах громади, внесення ініціатив та пропозицій, реалізація проектів – це наступна сходинка розвитку громади. Коли ініціативи йдуть від громадян, а не нав’язуються владою. А громадяни розділяють відповідальність за прийняті рішення та розуміють наслідки».
Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, ознайомив присутніх з теоретичним аспектом терміну «добра партисипація». Він розповів як налагодити громадський діалог та залучення мешканців громади під час стратегічного планування, розробки та реалізації проектів регіонального й місцевого розвитку. Також експерт навів приклади кращих практик партисипації у польських гмінах.
Про деліберація як засіб гармонізації інтересів в об`єднаних територіальних громадах розповів Ярослав Пилинський, провідний науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАП України. Він зазначив: «У сучасній американській та західноєвропейській політичній культурі словом деліберація позначаються громадські обговорення, які є обов’язковою складовою суспільних процесів у демократичному суспільстві». Науковець розповів про американський досвід становлення традиції громадських нарад, публічних обговорень, дорадчої демократії.
«Для проведення в Україні успішної децентралізації потрібна участь усіх, або принаймні, більшості громадян. Без широкого і всеохопного обговорення проблем громад, коли більшість зрозуміє, що лише їх особиста активна участь є запорукою реформ, а отже, майбутнього добробуту, навряд чи вдасться суттєво змінити десятиліттями виховане переконання громадян «держава повинна» на «якщо ми самі цього не зробимо – нам цього не зробить ніхто», - підкреслив Ярослав Пилинський.
Про комунікацію з аудиторією та засобами масової інформації розповіла Оксана Стельмах, радниця з комунікацій Чернігівського ЦРМС. Вона надала рекомендації щодо підготовки до інтерв’ю та спілкування з представниками мас-медіа та з жителями громади. Багато запитань присутніх стосувалися стрімкого розвитку соціальних мереж та викривлення інформації, формування громадської думки.
Єжи Даровські, представник Асоціації агенцій регіонального розвитку України, запросив учасників до обговорення теми «Європейські цінності в українських реаліях: подальші кроки ОТГ у розбудові демократичного суспільства». В ході дискусії учасники та експерти обмінялися думками та обговорили як створити активну громадянську спільноту в громаді, орієнтовану на конструктив та співпрацю.
Тетяна Бойко, начальниця відділу інформації та зв’язків із громадськістю Славутицької міської ради, розповіла про досвід налагодження комунікацій з громадськістю на прикладі Славутицької міської ради. Вона надала практичні поради у сфері інформаційної діяльності.
"Приємно, що багато чого з почутого, ми вже сьогодні застосовуємо на практиці, та все ж таки з'явилося чимало прогресивних ідей на майбутнє", - прокоментував свою участь у заході Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.