Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 14:59:56

Формуємо медіаграмотний погляд на реалії: сім зустрічей з молоддю Чернігівської області

28.08.2019   15:05Агенцiя

Володіння інструментами медіаграмотності є особливо цінним зараз, коли наша країна перебуває у стані збройного конфлікту. Наприкінці червня та протягом липня 2019 року у Чернігівській області був реалізований цикл тренінгів з протидії маніпуляціям у медіа, представлених у вигляді цілісної освітньої програми.

Заходи були проведені в рамках проекту на отримання міні-грантів, які сприяють розвитку медіаграмотності серед молоді з регіонів. Тренінги реалізовані за підтримки USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews у партнерстві з Академією української преси.

Ініціатива об’єднала зусилля Чернігівської обласної молодіжної громадської організації «Світанок» та організацій-партнерів «Асоціація демократичного розвитку» та «Громадське телебачення: Чернігів», команди яких організували та провели 7 зустрічей з молоддю, відповідно у центрах 7-ми ОТГ області: Корюківці, Городні, Ніжині, Козельці, Мені, Батурині й Новгород-Сіверському.

Кожна з зустрічей тривала декілька годин, адже програма вищевказаного тренінгу була насиченою як теорією, так і практичними вправами. Звичайно, присутні не були обмежені у можливості вільно висловлюватись і дискутувати. Тим більше, що теми, висвітлені тренерами, є резонансними для нашого суспільства: виборче законодавство України та практика виборчих систем у світі загалом, правопорушення під час виборів, а також роль ЗМІ та медіа у формуванні наших поглядів на ті чи інші явища і процеси, у тому числі за допомогою маніпулятивних технік (фотошоп, відеомонтаж, гра з текстами тощо).

За результатами тренінгів у кожному містечку з’явилося коло з щонайменше 20-ти осіб, які отримали конкретні знання і навички розпізнання інформаційних маніпуляцій у медіа та інструменти протидії ним. Важливо, що вони були адаптовані під учасників заходів так, щоб їх можна було доволі легко використовувати у повсякденному житті без застосування спеціальних технічних засобів чи наукових методів.
Під час кожного тренінгу вдалося створити атмосферу вільного, живого, розкутого спілкування. Незважаючи на соціальні й статусні відмінності, учасники почували себе рівними й могли відверто задавати питання й висловлювати коментарі.

Доречним доповненням до циклу тренінгів стало укладення Меморандумів про співпрацю в царині медіаосвіти між громадською організацією «Світанок» та місцевими об’єднаннями активістів у 6-ти з 7-ми відвіданих командою проекту ОТГ.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3 10:50

31 березня чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом з керівником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем провели зустріч з лікарями міської лікарні №3 для обговорення питань їх роботи з хворими на коронавірус у разі другої хвилі епідемії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини