Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 вересня, 18:57:58

Формуємо медіаграмотний погляд на реалії: сім зустрічей з молоддю Чернігівської області

28.08.2019   15:05Агенцiя

Володіння інструментами медіаграмотності є особливо цінним зараз, коли наша країна перебуває у стані збройного конфлікту. Наприкінці червня та протягом липня 2019 року у Чернігівській області був реалізований цикл тренінгів з протидії маніпуляціям у медіа, представлених у вигляді цілісної освітньої програми.

Заходи були проведені в рамках проекту на отримання міні-грантів, які сприяють розвитку медіаграмотності серед молоді з регіонів. Тренінги реалізовані за підтримки USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews у партнерстві з Академією української преси.

Ініціатива об’єднала зусилля Чернігівської обласної молодіжної громадської організації «Світанок» та організацій-партнерів «Асоціація демократичного розвитку» та «Громадське телебачення: Чернігів», команди яких організували та провели 7 зустрічей з молоддю, відповідно у центрах 7-ми ОТГ області: Корюківці, Городні, Ніжині, Козельці, Мені, Батурині й Новгород-Сіверському.

Кожна з зустрічей тривала декілька годин, адже програма вищевказаного тренінгу була насиченою як теорією, так і практичними вправами. Звичайно, присутні не були обмежені у можливості вільно висловлюватись і дискутувати. Тим більше, що теми, висвітлені тренерами, є резонансними для нашого суспільства: виборче законодавство України та практика виборчих систем у світі загалом, правопорушення під час виборів, а також роль ЗМІ та медіа у формуванні наших поглядів на ті чи інші явища і процеси, у тому числі за допомогою маніпулятивних технік (фотошоп, відеомонтаж, гра з текстами тощо).

За результатами тренінгів у кожному містечку з’явилося коло з щонайменше 20-ти осіб, які отримали конкретні знання і навички розпізнання інформаційних маніпуляцій у медіа та інструменти протидії ним. Важливо, що вони були адаптовані під учасників заходів так, щоб їх можна було доволі легко використовувати у повсякденному житті без застосування спеціальних технічних засобів чи наукових методів.
Під час кожного тренінгу вдалося створити атмосферу вільного, живого, розкутого спілкування. Незважаючи на соціальні й статусні відмінності, учасники почували себе рівними й могли відверто задавати питання й висловлювати коментарі.

Доречним доповненням до циклу тренінгів стало укладення Меморандумів про співпрацю в царині медіаосвіти між громадською організацією «Світанок» та місцевими об’єднаннями активістів у 6-ти з 7-ми відвіданих командою проекту ОТГ.

Останні новини Чернігівщини

17 кандидатів боротимуться за мандат на довиборах до парламенту в 208-му окрузі

17 кандидатів боротимуться за мандат на довиборах до парламенту в 208-му окрузі 18:51

ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на довиборах до Верховної Ради, що відбудуться у 208 одномандатному виборчому окрузі на Чернігівщині.

Захворіло 29 жителів та померло 3 людини - дані щоденного моніторингу поширення COVID-19 на Чернігівщині

Захворіло 29 жителів та померло 3 людини - дані щоденного моніторингу поширення COVID-19 на Чернігівщині 16:26

Результати лабораторних досліджень підтвердили інфікування коронавірусом ще 29 жителів Чернігівщини. Найбільше лююдей захворіло у Чернігові – 16 осіб, 8 – у Чернігівському районі. По 1 хворому в Варвинському, Корюківському, Куликівському, Прилуцькому та Ріпкинському районах.

Правом на отримання податкової знижки вже скористалося 3674 мешканців Чернігівщини

Правом на отримання податкової знижки вже скористалося 3674 мешканців Чернігівщини 14:17

В Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що правом на отримання податкової знижки вже скористалося 3674 громадян, а задекларована сума до повернення з бюджету становить 9,3 млн гривень.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 14:15

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Карантин не завадив знайти роботу

Карантин не завадив знайти роботу 14:08

За допомогою у працевлаштуванні Андрій Сухаренко звернувся до Коропської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості рік тому.