Лідерки громад Чернігівщини вчилися виступати перед аудиторією
Як налаштуватися на хвилю аудиторії та не боятися публічних виступів, - про це мова йшла під час тренінгу, який організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
З учасницями працював Антон Середа, телеведучий та тренер з публічних виступів.
За його словами, страх публічного виступу у багатьох людей є одним із найбільших. Більшість спікерів-початківців, і присутні це підтвердили, бояться реакції аудиторії на їх слова, оцінки свого виступу. Антон Серед заперечив цю думку і пояснив: «Від виступаючого чекають унікальності, нової інформації, цікавих думок або важливих повідомлень завдяки яким можна покращити навички і статус. Запам’ятайте, коли вас слухають, то не оцінюють». Він порадив завжди мати в запасі якусь унікальну історію, цікаву плітку або факт.
«Якщо Вас слухають, то Ви унікальні», - підкреслив Антон Середа. На його думку говорити з аудиторією треба тією мовою, яку вона сприймає: не варто прибирати з мови суржик або говорити «рафінованою» мовою. Аудиторія сприймає тільки рівного і вона допускає до своїх таємниць.
Виступати треба підготованим, розумітися на темі, про що говорите.
Антон Середа розповів про структуру виступу, його тривалість, оптимальну для аудиторії. Також він розповів як швидко знаходити теми для виступів, фіксувати в пам’яті велику кількість інформації та працювати із текстами.
Також учасниці провели роботу над помилками, яких часто допускаються оратори у своїх виступах. Дізналися золоті правила успішного виступу, як працювати з різною аудиторією, та які є невербальні засоби комунікації з аудиторією.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.